شکایت اپیک از متقلب ۱۴ ساله فورتنایت؛ درگیری ها همچنان ادامه دارند

آنچه از شواهد و قرائن پیداست گویا اپیک گیمز، سازنده بازی محبوب Fortnite به دنبال شکایت از یک گیمر ۱۴ ساله متقلب است. بر اساس شکایت ثبت شده توسط اپیک گیمز، این پسر ۱۴ ساله متهم به استفاده از چیت های نرم افزاری مختلفی در بازی فورتنایت بوده.

البته پیگیری اپیک مربوط به حالا نیست و این متقلب جوان، یکی از چند متقلبی است که در ماه اکتبر توسط این شرکت شناسایی شدند و به جرم «برهم زدن شرایط حاکم بر بازی» مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند.

البته مادر این متهم ۱۴ ساله هم در این مدت بیکار ننشسته و با اعطای نامه‌ای به دادگاه، شرایطی را تفسیر کرده که می تواند باعث رد ادعای اپیک گیمز شود. به گفته او، شرایط و مقررات بازی به طوری است که افراد زیر سن قانونی می بایست برای اجرای فورتنایت حتما رضایت والدین را داشته باشند.

فورتنایت

مادر متهم نیز از این فرصت استفاده کرده و در نامه خود گفته که پسرش هیچگاه رضایت او را برای اجرای بازی جلب نکرده و او به صورت خودسرانه به تجربه آنلاین فورتنایت پرداخته. علاوه بر این، در نامه مادر متهم آمده که اپیک گیمز به خاطر منافع خود به هیچ وجه قادر به ثابت کردن اجرای چیت های نرم افزاری در بازی رایگانی مانند فورتنایت نیست.

او در نامه خود گفته: «به عقیده من سازندگان توانایی مقابله با چیت های نرم افزاری را ندارند و از آنجایی که آن ها قادر به اصلاح بازی خود هم نیستند، سعی دارند با سواستفاده از یک پسر بچه ۱۴ ساله و قربانی کردن او، درس عبرتی برای دیگران بسازند.

البته اپیک هم ادعاهای این مادر را بی اساس می داند و همچنان در حال پیگیری شکایت خود است. با این حال هنوز هیچ رای خاصی برای این شکایات صادر نشده و دادگاه فدرال کارولینای شمالی در حال بررسی شواهد و مستندات است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟