شناسایی قاتل سریالی از طریق DNA چهل سال بعد از ارتکاب جرم

شناسایی قاتل سریالی از طریق DNA چهل سال بعد از ارتکاب جرم

شناسایی قاتل سریالی از طریق DNA چهل سال بعد از ارتکاب جرم

پلیس کالیفرنیا با استفاده از DNA به جای مانده در صحنه جرم، یک افسر سابق پلیس در آمریکا را به اتهام ۴۵ مورد تجاوز و ۱۲ مورد قتل در چهار دهه قبل دستگیر کرده است.

کارآگاهان در دهه های گذشته نتوانسته بودند ردی از این جنایتکار مخوف را که به عنوان «قاتل ایالات طلایی» شناخته می شود، پیدا کنند، با این حال بازرسان این پرونده DNA بازیابی شده از صحنه جرم را با دیتابیسی از داده های ژنتیکی تطبیق داده اند که معمولا برای کمک به یافتن شجره نامه خانوادگی به کار برده می شود.

این دیتابیس DNA بازیابی شده را با خویشاوندان فردی مطابقت داده که از نظر سن و سال و محل سکونت با جنایات رخ داده مطابقت داشته و این فرد کسی نبوده جز یک افسر سابق پلیس به نام «جوزف دی آنجلو».جوزف دی آنجلوآنها برای اطمینان بیشتر نمونه های DNA به جای مانده از او را از مکان های عمومی جمع آوری کرده اند که با نمونه بازیابی شده در مکان ارتکاب به قتل مطابق داشته است.

این افسر سابق پلیس پرونده چندان درخشانی ندارد و در سال ۱۹۷۹ به اتهام تلاش برای دزدی اخراج شده است. از نظر پلیس دی آنجلو احتمالا زمانی که هنوز مشغول به خدمت بوده، دست به این جنایت ها زده است. پلیس در چند مورد ارتکاب جرم دیگر بین سال های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۶ نیز به وی مظنون است.

یکی از قربانیان این جنایت های سریالی به نام «جین کارسون-سندلر» در مصاحبه با روزنامه گفته که پس از مطلع شدن از دستگیری این فرد، اشک شادی از چشمانش سرازیر شده است.  پیش از این «میشل مکنامارا»، کتابی به نام «ناپدید شده در تاریکی» در رابطه با این قتل های سریالی نوشته بود اما پیش از انتشار آن درگذشت.

دی آنجلو قرار است امروز در دادگاه عالی شهر حاضر شود و در صورت اثبات جرم احتمالا به اعدام محکوم خواهد شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل