وقتی فورد گیربکس ساخت جنرال موتورز را ناکارآمد می داند

امروزه پیدا کردن راهکارهایی برای کاهش هزینه، یک امر حیاتی برای همه خودروسازان محسوب می شود، به همین خاطر بسیاری از آنها رو به همکاری با یکدیگر آورده و از طریق به اشتراک گذاری تکنولوژی ها و حتی قطعات سعی می کنند قیمت تمام شده را تا حد امکان پایین تر بیاورند.

بدیهی است که در این حالت حاشیه سود خودروسازان بالاتر رفته و می توانند ضمن آزادی عمل زیاد در زمینه قیمت گذاری، سود بیشتری نیز به جیب بزنند.

Toyota_GT-86_et_Subaru_BRZبا این حساب اگر چه برخی خودروسازان در ظاهر رقیب همدیگر تلقی می شوند، اما در پشت پرده همکاری ها و مراودات زیادی با همدیگر دارند. برای مثال فورد و جنرال موتورز 5 سال پیش بر سر تبادل گیربکس در برخی مدل ها به توافق رسیدند.

بر اساس این قرارداد فورد متعهد شد که گیربکس 10 سرعته خود را که اکنون در موستانگ و F-150 وظیفه انتقال نیرو را انجام می دهد، در اختیار جنرال موتورز بگذارد؛ در مقابل جنرال موتورز نیز گیربکس 9 سرعته خود را برای استفاده در چند مدل، باید به فورد تحویل می داد.

اما نکته جالب توجه اینکه وقتی فورد گیربکس ساخت جنرال موتورز را تحویل گرفت، متوجه شد که این جعبه دنده آنگونه که انتظار می رفته، نیست. به همین جهت از بکارگیری آن خودداری نموده و در عوض چند گیربکس هشت سرعته جدید را برای مدل هایی مثل Edge، Transit Connect و لینکلن Nautilus توسعه داد.

2019-Lincoln-Nautilus

اولین عضو از این مجموعه در واقع بر اساس همان گیربکس 9 سرعته جنرال موتورز شکل گرفت، اما به منظور بهبود کارایی مهندسین فورد مجبور به حذف یکی از دنده های آن شدند.

دومین جعبه دنده هشت سرعته که در Edge ST به کار گرفته شد، بر پایه یک نمونه 6 سرعته خودکار که از قضا در سال 2002 با همکاری جنرال موتورز طراحی و ساخته شده بود، توسعه یافت. سومین گیربکس هشت سرعته هم قرار است در مدل های کوچک تر نصب شود تا فورد هیچ نیازی به گیربکس 9 سرعته جنرال موتورز نداشته باشد.

Ford Rejects GM's 9-Speed Slushbox (5)

حال سوال مهمی که پیش میاید اینست که چرا فورد تمایلی به استفاده از گیربکس 9 سرعته جنرال موتورز نشان داده است؟

در پاسخ باید گفت ظاهرا افزودن یک دنده اضافی نتوانسته چندان باعث بهبود میزان مصرف سوخت شود. دلیل این امر گویا با افزایش وزن گیربکس به خاطر اضافه شدن دنده نهم در ارتباط بوده است.

این ادعای فورد در عمل نیز قابل مشاهده است. شورولت مالیبوی کنونی با گیربکس 9 سرعته مذکور در مقایسه با نسل قبلی که از یک گیربکس 8 سرعته بهره می برد، می تواند با هر گالن سوخت (3.7 لیتر) فقط یک مایل بیشتر را در اتوبان طی کند.

Ford Rejects GM's 9-Speed Slushbox (2)

البته ناگفته نماند در این سوی میدان جنرال موتورز نیز مدعی است گیربکس مردود شده توسط فورد لذت سواری بیشتری را در مقایسه با نمونه 8 سرعته قدیمی به ارمغان می آورد.

با در نظر گرفتن همه جوانب، به نظر می رسد اختلاف فورد و جنرال موتورز، بر سر فاکتورهایی مثل وزن، هزینه و میزان مصرف سوخت بروز کرده باشد.

مطالب مرتبط

فورد میزان آسیب پذیری رنگ بدنه خودروها را با فضولات مصنوعی آزمایش می کند

با فرا رسیدن روزهای گرم سال، بسیاری از مردم سعی می کنند خودروهای خود را بدور از نور مستقیم آفتاب و در جاهایی مثل زیر درختان پارک کنند. به احتمال زیاد شما هم تجربه کرده اید پس از پارک نسبتا طولانی مدت خودرو در زیر یک درخت، بدنه آن از خرابکاری های پرندگان کوچک و... ادامه مطلب

طراحی خودرو در خانه؛ روش کاری مهندسان فورد در دوران قرنطینه جهانی

مهندسین خودرو در سرتاسر جهان به علت محدودیت های آمد و شد با مشکلات بسیار زیادی برای ادامه تحقیقات و توسعه مواجه شدند. با این وجود مهندسین بیکار ننشستند و دست به کارهای خلاقانه ای برای به حرکت در آوردن چرخ این صنعت بزرگ زدند.بسیاری از خودروسازان پیش از قرنطینه محصولات پرتوتایپ و آزمایشی خود را... ادامه مطلب

تبدیل ایربگ خودرو به روپوش بیمارستانی راهکار فورد برای مقابله با کرونا

اگرچه خطوط تولید خودروسازان دیترویتی به خاطر شیوع ویروس کرونا با تعطیلی مواجه شده، اما برخی از دپارتمان های آنها به کمک کادر درمانی شتافته و در حال ساخت لوازم بهداشتی هستند. برای نمونه فیات کرایسلر بعضی از ساختمان های خود را به تولید ماهانه یک میلیون ماسک اختصاص داده است؛ ماسک های تولیدی این... ادامه مطلب

ونتیلاتور دست ساز جنرال موتورز قیمتی بیشتر از یک شورولت اسپارک دارد

با افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید 19 در ایالات متحده، دولت این کشور تصمیم گرفته از توانمندی ها و ظرفیت خودروسازان برای ساخت ونتیلاتور و دیگر لوازم پزشکی استفاده کند. جنرال موتورز یکی از این خودروسازان است که با توافقات انجام شده، به تولید ونتیلاتور رو آورده است.هفته قبل دولت ترامپ با امضای یک... ادامه مطلب

فورد در 100 روز 50 هزار دستگاه تنفس مصنوعی می سازد

با افزایش روزافزون تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده، این کشور وارد شرایطی بحرانی شده است. طبق آخرین آمار و تا لحظه نگارش مطلب بیش از 188 هزار نفر در آمریکا به کووید-19 مبتلا شده و متاسفانه تقریبا 4 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.با توجه به این... ادامه مطلب

تویوتا، جنرال موتورز و تسلا با تولید دستگاه تنفس مصنوعی به مبارزه با کرونا می روند

با افزایش تصاعدی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده و نیاز مراکز درمانی به دستگاه های تنفس مصنوعی (ونتیلاتور)، دونالد ترامپ از مری بارا مدیرعامل جنرال موتورز درخواست کرده بود با تولید چنین دستگاه هایی به کمک بشتابد. اما ظاهرا در این بین اختلافاتی پیش آمده، چرا که دونالد ترامپ جمعه گذشته با... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟