تلاش تازه ZTE در بحبوحه تحریم ها؛ ثبت پتنت موبایلی دیگر با دو بریدگی نمایشگر

تلاش تازه ZTE در بحبوحه تحریم ها؛ ثبت پتنت موبایلی دیگر با دو بریدگی نمایشگر

دور زدن تحریم ها و مراوده با کشورهایی نظیر کره شمالی از جمله اتهاماتی است که این اواخر علیه شرکت های چینی از جمله ZTE مطرح شده و حسابی آنها را به دردسر انداخته. این اتفاق البته پیامدهای خوبی هم برای چینی ها به دنبال نداشته و محروم شدن از چیپست های پرتوان کوالکام و لغو احتمالی مجوز استفاده از سیستم عامل موبایلی پرطرفدار گوگل را می توان از جمله اصلی ترینشان دانست.

با این حال اما اتفاقات بد ابدا مانع از حرکت رو به جلوی چینی ها نشده چراکه این کمپانی اخیرا پتنت مربوط به موبایل جدیدی را به ثبت رسانده که می تواند در صف تولید ZTE حضور داشته باشد.

این پتنت که در اداره دولتی مالکیت معنوی چین ثبت شده طرحی غیرمعمول را برای اسمارت فون های این شرکت به تصویر کشده و محصولی با دو بریدگی نمایشگر را نشان می دهد که یکی در بخش بالایی و دیگری در پایین نمایشگر خودنمایی می کند.

ZTE

البته ناگفته نماند این دومین پتنت متعلق به ZTE است که محصولی با این خصوصیت را نشان می دهد و به همین خاطر می توان نتیجه گرفت که چینی ها در ساخت چنین موبایلی مصمم هستند. در واقع علیرغم آنکه بریدگی نمایشگر جنجال های زیادی را در میان کاربران به وجود آورده و برخی آن را خصوصیت مثبتی قلمداد نمی کنند ZTE کاملا مصمم است که دو عدد از آن را در موبایل های خود پیاده سازی کند.

گفتنی است پتنت دوم ثبت شده از جانب این شرکت بیشتر تداعی کننده اسنشال فون است و به همین خاطر یک بریدگی کوچک در بخش بالایی و بریدگی اندک بزرگ تری در قسمت انتهایی نمایشگرش دارد که دکمه هوم را در خود جای داده.

پتنت اولیه ای که توسط ZTE به ثبت رسید اما دو بریدگی بزرگ را در قسمت های فوقانی و تحتانی دستگاه نمایش می داد. در هر حال حتی اگر قرار باشد که یکی از این دو موبایل بالاخره تولید شوند نمی توان انتظار داشت که تا سال آینده شاهد عرضه شان باشیم.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato