کمپانی هلدینگ وارن بافت 75 میلیون سهم دیگر از اپل را خریداری کرده است

کمپانی هلدینگ وارن بافت 75 میلیون سهم دیگر از اپل را خریداری کرده است

کمپانی هلدینگ وارن بافت 75 میلیون سهم دیگر از اپل را خریداری کرده است

بنابر گزارش های تازه، طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸، کمپانی هلدینگ وارن بافت یعنی Buffett's Berkshire Hathaway بالغ بر ۷۵ میلیون سهم از اپل را با قیمتی نامشخص خریداری کرده است. این سهام در کنار ۱۶۵.۳ میلیون سهمی که برکشایر پیشتر از اپل خریداری کرده بود سبب می شود بافت روی ۲۴۰.۳ میلیون از سهام اپل کنترل داشته باشد که با قیمت ۱۷۶.۶۹ دلاری هر سهم در پایان روز سه شنبه، ارزش شان به ۴۲.۶ میلیارد دلار می رسد.

طی هفته پیش رو، برکشایر قرار است گردهمایی سالانه خود را با سهامداران برگزار کند و ۴۰ هزار نفر به امید دریافت نصیحت هایی ارزشمند در زمینه سرمایه گذاری به این رویداد مراجعه خواهند کرد. روز دوشنبه نیز کمپانی زیر نظر وارن بافت گزارش مالی خود از سه ماهه اخیر را منتشر می کند که شامل اطلاعاتی از ۱۰ هلدینگ برتر برکشایر، از جمله اپل خواهد بود.

هر سهم از اپل در روز جمعه گذشته با قیمت ۱۶۲.۳۲ دلار مبادله می شد و این رقم با رشد ۹ درصدی، به ۱۷۶.۸۹ دلار در روز سه شنبه رسید. بعد از آن نیز شاهد انتشار گزارش مالی اپل از سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۸ بودیم.

کمپانی ساکن کوپرتینو اگرچه آیفون های اندک کمتری نسبت به انتظارات فروخته و میانگین قیمت دیوایس هایش از ۷۴۰ دلار به ۷۲۸ دلار رسیده، با اعلام این خبر که آیفون X پر فروش ترین محصول کمپانی از زمان انتشار بوده توانست رضایت سرمایه گذاران را جلب کند. به محض انتشار این گزارش، ارزش سهام افزایش یافت و همچنان روندی صعودی دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل