ناکامی سامسونگ و گوگل؛ بخش سلامت نوکیا به مالک قبلی‌اش فروخته خواهد شد

ناکامی سامسونگ و گوگل؛ بخش سلامت نوکیا به مالک قبلی‌اش فروخته خواهد شد

هفته‌ی گذشته نشریه‌‌های فرانسوی گزارش کرده بودند که نوکیا در حال مذاکره با گوگل، سامسونگ و کمپانی‌های فنلاندی دیگری است تا کسب کار سلامت دیجیتالش را به آنها واگذار کند. حال این کمپانی فنلاندی، ادعای نشریه مذکور را تایید کرده و اعلام نموده که بخش سلامت نوکیا به مالک قبلی‌اش فروخته خواهد شد.

نوکیا علاوه بر اینکه تایید کرده این کسب و کار دیجیتال را خواهد فروخت، اعلام نموده که مذاکرات اختصاصی پیچیده‌‌ای را با مالک قبلی آن یعنی Éric Carreel بنیان گذار آغاز کرده که می‌تواند نوید بخش امضای قرارداد جدیدی باشد. این شرکت در بیانیه‌ی رسمی خود اعلام کرده:

«ما تا بهمن‌ماه امسال گزینه‌ی استراتژیک جدیدی را در زمینه‌ی بخش سلامت نوکیا پیش خواهیم گرفت. فروش این بخش از نوکیا به منظور ایجاد یک همکاری بنگاه به بنگاه و کمپانی ارائه کننده حق امتیاز خواهد بود.»

کمپانی فنلاندی همچنین خاطر نشان شد که مذاکرات انجام شده میان دو طرف موفقیت آمیز بوده و در مراحل پایانی قرار دارد. با این حال این قرارداد در بهترین حالت تا پایان نیمه‌ اول سال میلادی ۲۰۱۸ امضا خواهد شد.

با اینکه هنوز اطلاعاتی درباره‌ی مبلغ قرارداد یاد شده، منتشر نشده اما باید گفت که نوکیا دو سال پیش، همین کمپانی فرانسوی را (که در آن زمان ویتینگز Withings نام داشت) با پرداخت ۱۷۰ میلیون دلار خریداری کرده بود.

گفتنی است که کمپانی فرانسوی ویتینگز در زمینه‌ی تولید دیوایس های مبتنی بر سلامتی از جمله سیستم های پایش خواب هوشمند، ردیاب های فعالیت های فیزیکی و نمایش دهنده های فشار خون معروف شده بود.

پیش از این گفته شده بود سامسونگ و اپل نیز در بین پیشنهاد دهندگان به چشم می خورند و قصد دارند با خرید این کمپانی، تجارت خود را گسترش دهند اما انتظار می رفت که در نهایت یک کمپانی فرانسوی رقابت خرید را برنده شود. حال مشخص شده که این شرکت فرانسوی در واقع همان کمپانی قبلی است.

تماشا کنید: بررسی دیجیاتو: نوکیا ۳۳۱۰

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato