راهنمای بازی Call of Duty: WW II قسمت اول: کلاس های مختلف و کارکرد آنها

تقریبا همه با سری بازی های کال آف دیوتی (Call of Duty: WW II) آشنا هستیم و با اینکه شاید این سری بازی فاصله زیادی با دوران اوج خود گرفته باشد اما هنوز به عنوان یکی از محبوب ترین شوترهای اول شخص شناخته می شود و طرفداران بسیار زیادی دارد.

البته دلیل اصلی پرطرفدار بودن بازی فقط به خاطر بخش تک نفره نیست بلکه ریشه در بخش چند نفره (Mulitplayer) دارد. از اولین نسخه های بازی تا نسخه آخر همگی قابلیت بازی چندنفره تحت اینترنت را داشتند و حتی هنوز هم سرورهای بازی کال آو دیوتی ۲ وجود دارند.

در آخرین نسخه منتشر شده از بازی یعنی Call of Duty WW II دوباره به جنگ جهانی دوم بازگشتیم؛ محیطی که تداعی‌کننده دو نسخه اول بازی است. ولی گیم پلی بازی ترکیبی از تمامی نسخه ها است. یعنی مثلا در بازی چیزی مشابه UAV Scanner قرار داده شده که به شما اجازه می دهد جایگاه دشمن را روی نقشه پیدا کنید. این جزئیات باعث کاهش دقت تاریخی بازی شده اما در حالت چندنفره کسی به این چیزها اهمیت نمی دهد.

اما در هر حال موارد جدید به بازی اضافه شده و بعضی از جزئیات بازی هم تغییر کرده اند و این یعنی چیزهای جدیدی برای یاد گرفتن وجود دارد. در این مجموعه مقاله قصد داریم درباره همین جزئیات و موضوعاتی که به پیشرفت شما در بازی کمک می کنند، صحبت کنیم.

لشکرها:

تقریبا تمام طرفداران کال آو دیوتی با عبارت های پرک (Perk) و کلاس (Class) کاملا آشنا هستند. در حالت چندنفره در بازی های قبل چند سری شخصیت مختلف وجود داشتند که هرکدام قدرت های خاص خود را دارند و بازیکن باید با توجه به علاقه خود و نیاز تیم یکی از اینها را انتخاب کند.

در کنار این قضیه یک سری پرک هم وجود داشت که بازیکن با پیشرفت در بازی و افزایش لِول می توانست آنها را آزاد کند این بازی هم از این قاعده مستثنی نیست. البته سیستم کلاس و پرک در این نسخه تغییرات زیای کرده است. در وهله اول لشکر (Division) جایگزین کلاس ها شده اند.

بازی ۶ نوع لشکر مختلف دارد. هر کدام از این لشکرها قدرت های خاص خود را دارند و مطابق با سبک بازی بازیکنان و مپ ها ساخته شده اند. برای هر کدام از لشکرها یک سری توانایی خاص تعریف شده که شما می توانید با بیشتر بازی کردن و لول آپ کردن این لشکرها آنها را کسب نمایید. به صورت عادی و مانند نسخه های گذشته بازی ۳ بازیکن می توانند ۳ نوع سلاح و تجهیزات داشته باشند.

دسته اول سلاح های اصلی یا سنگین، دسته دوم سلاح های کمری و سبک تر و دسته سوم تجهیزات و سلاح های پرتابی مثل نارنجک انفجاری و دودزا است. در این نسخه از بازی شما می توانید روی سلاح های اولیه خود تجهیزات (Attachment) مختلفی نصب کنید که به شما در نشانه گیری، پر کردن تیرها و تیراندازی کمک می کنند.

در ادامه تمامی لشکرهای موجود در بازی را لیست خواهیم کرد.

Infantry Division

اولین لشکر معرفی شده در بازی لشکر پیاده نظام (Infantry) است. این لشکر بهترین انتخاب برای شروع بازی است و برای کسانی که برای اولین بار بازی را تجربه می کنند و می خواهند حال و هوای آشنای نسخه های گذشته را تجربه کنند طراحی شده است.

قابلیت های این لشکر منحصرا روی سلاح شما تمرکز می کند. در سطح اول پیاده نظام، روی سلاح شما یک نیزه سوار می شود که می توانید از فاصله نزدیک به آن حریفان خود را با یک ضربه بکشید (بقیه کلاس ها شاید مجبور باشند دو یا سه بار به حریف از نزدیک ضربه بزنند).

راهنمای بازی Call of Duty
سرنیزه، سلاحی قوی برای کلاس Infantry

در سطح دوم یک اسلات یا جایگاه دیگر (مجموعا سه اسلات) برای تجهیزات ثانویه اسلحه باز می شود. در سطح سوم می توانید تیر بیشتری با خود حمل کنید. در سطح چهارم سرعت حرکت شما در حال نشانه گیری (Aiming down sight یا به اختصار ADS) افزایش می یابد. بنابراین اگر روی این لشکر وقت بگذارید می توانید در نهایت سلاح های بسیار خوبی داشته باشید. اما ممکن است چیزهای دیگری برای شما در اولویت باشد.

Airborne Division

راهنمای بازی Call of Duty

اسم لشکر هوایی ممکن است کمی فریبنده باشد چون قرار نیست در حالت چند نفره زیاد سوار هواپیما شوید. اما اگر جزئی از نیروی هوایی باشید و سرباز خود را تا آخرین حد ارتقا دهید سرعت حرکتتان روی زمین با هواپیما فرقی نخواهد داشت. تمرکز این لشکر روی سرعت و حرکت مخفیانه است و توانایی های آن هم در همین راستا طراحی شده اند.

اولین چیزی که در پیوستن به نیروی هوایی دریافت می کنید صدا خفه کن برای سلاح های شما است. سلاح های لشکر هوایی قدرت کمتری نسبت به پیاده نظام دارند اما سبک تر بوده و صدای کمتری تولید می کنند. بنابراین احتمالا مزیت رقابتی آنها در درگیری از فاصله نزدیک است. در حالت عادی اگر شما در بازی تیراندازی کنید در نقشه حریف دیده می شوید ولی اگر صدا خفه کن داشته باشید صدای تیر شما روی نقشه ثبت نخواهد شد و این خود مزیت بزرگی است.

در سطح بعدی لشکر هوایی شما می توانید مدت طولانی تری نسبت به دیگر بازیکنان در حالت دویدن حرکت کنید و در حالت بعد از آن می توانید با سرعت بسیار بیشتری از روی موانع بپرید و از موانع مختلف بالا بروید. ارتقای سطح آخر این لشکر به شما اجازه می دهد با سرعت بسیار بیشتری نسبت به بازیکنان دیگر حرکت کنید. حالا اگر سرعت بالا را با زمان دویدن بیشتر و مخفی ماندن در نقشه ترکیب کنید متوجه قدرت این کلاس می شوید.

Armored Division

راهنمای بازی Call of Duty

اگر از اسم آن نتوانستید حدس بزنید، لشکر زره پوش دقیقا نقطه مقابل لشکر هوایی است. اگر در لشکر هوایی قرار بود از سرعت خود استفاده کنید و از پشت به دشمنان حمله کنید، در لشکر زره پوش باید رو در روی آنها قرار بگیرید و با سلاح های سنگین و بسیار قوی به آنها تیراندازی کنید.

در سطح اول این لشکر شما یک پایه برای مسلسل سنگین خود دریافت خواهید کرد که به شما اجازه خواهد داد سلاح را روی هر سطحی که می خواهید قرار دهید. با استفاده از پایه شما ثابت در یک نقطه قرار می گیرید اما لگد تفنگ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و بنابراین شما راحت تر می توانید تیراندازی کنید.

در سه سطح باقی مانده لشکر زره پوش میزان مقاومت سرباز شما نسبت به نارنجک ها و سلاح های انفجاری افزایش می یابد. برای مثال موج انفجار نارنجک ها و موشک ها روی شما تاثیری نخواهد گذاشت و آتش ایجاد شده در میدان جنگ به مقدار بسیار کمتری به شما صدمه می زند. در نهایت شما مثل یک قهرمان از میان دود حاصل از انفجار بدون حتی یک خراش بیرون می آیید و به همه تیراندازی کنید.

Mountain Division

لشکر کوهستانی؛ اینجاست که طرفداران سبک مخفیانه از بازی لذت خواهند برد. همانطور از اسم آن برمی آید، لشکر کوهستانی مختص به نقاط مرتفع و حرکت مخفیانه پشت سنگ ها است؛ یا به عبارتی دیگر تک تیراندازها. در سطح اول این لشکر به شما توانایی تک تیرانداز اعطا می شود. این توانایی همان حالت Steady Aim یا نگه داشتن نفس برای نگاه کردن از چشمی سلاح است. مشخصا شما می توانید با لشکرهای دیگر سلاح تک تیرانداز انتخاب کنید اما بدون این توانایی کار شما بسیار سخت تر می شود.

یکی از قابلیت های انحصاری لشکر کوهستانی

در سطح دوم شما را از دیدرس هواگردهای شناسایی (همان UAV Scanner) مخفی می کند. در سطح سوم شما باز هم از دیدرس دیگر حملات هوایی دشمن مخفی می مانید. و در سطح چهارم صدای پای شما کاملا حذف می شود و می توانید بدون ایجاد سر و صدا در اطراف نقشه حرکت کنید.

Expeditionary Division

اگر دنبال بازی تهاجمی هستید ولی لشکر زره پوش آنقدر برای شما جذاب نبود لشکر ضربتی انتخاب دیگری از همان جنس است. سلاح اصلی این دسته شات گان است، بنابراین مشخصا قدرت اصلی این لشکر درگیری از فواصل بسیار نزدیک و رو در رو است. در سطح اول این لشکر تمامی شات گان های شما به فشنگ های آتش زا مجهز خواهند شد و سلاح ها شما را به یک جهنم سیار تبدیل می کنند. با این فشنگ ها هر جایی که به آن شلیک کنید را به آتش می کشند؛ بنابراین اگر شما نتوانستید با یک یا دو تیر حریف را بکشید، صدمه حاصل از آتش کار را تمام خواهد کرد.

راهنمای بازی Call of Duty
همه چیز را به آتش بکشید

در سطح دوم این لشکر به شما این قابلیت داده می شود که بتوانید دو نارنجک حمل کنید. البته این دو نارنجک نمی توانند از یک دسته باشند. یعنی فقط می توانید یک نارنجک انفجاری و یک نارنجک گیج کننده یا دودزا داشته باشید. در سطح سوم این لشکر می توانید این نارنجک ها را سریع تر، دورتر و در حال دویدن پرتاب کنید که در زمان درگیری می تواند بسیار مفید باشد.

در سطح چهارم و آخر شما می توانید از جسد دشمنان خود غنیمت بردارید. اما منظور از غنیمت فقط نارنجک ها است. بنابراین شما می توانید به خمپاره سیار تیم خود تبدیل شوید و با پرتاب مکرر نارنجک حریف خود را از پشت دیوارها بیرون بکشید.

Resistance Division

لشکر مقاومت آخرین کلاس اضافه شده به بازی است که نزدیک ۱ ماه از عمر آن می گذرد. بر خلاف دیگر لشکرها که روی حرکت یا قدرت خود سرباز تاثیر می گذاشتند، لشکر مقاوت بیشتر ایجاد اخلال در کار دشمن طراحی شده است. در سطح اول این لشکر شما یک چاقو دریافت می کنید ولی بر خلاف لشکر پیاده نظام این چاقو روی کلت شما سوار می شود.

در سطح دوم این لشکر شما نقشه دشمنان نزدیک به خود را خراب می کنید. این برای تیم شما خیلی مفید است ولی برای شما زیاد خوب نیست چون هر وقت نقشه دشمن دچار مشکل شد متوجه می شوند که یک نفر از تیم حریف در نزدیکی آنها است. در سطح سوم این لشکر یک جایگاه تجهیزات باز هم برای سلاح کمری شما باز خواهد شد.

تا اینجا ارتقاهای پیشنهاد شده در لشکر مقاومت آنقدر جذاب نیستند ولی با رسیدن به سطح آخر لشکر مقاومت نزدیک ترین دشمن به شما روی نقشه تان مشخص خواهند شد. این یکی از قوی ترین توانایی های درون بازی است و می توان از آن استفاده زیادی کرد.

حالا که  تمامی لشکرهای درون بازی را شرح دادیم در قسمت بعدی راهنما به توانایی های سرباز شما یا همان تمرین های اولیه (Basic Practices) خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟