ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دولت ایران و بیت کوین
تکنولوژی

انرژی مصرفی جهان برای استخراج بیت کوین با برق مصرفی کشور ایرلند برابر است

در حال حاضر شبکه‌ی جهانی بیت کوین، انرژی مصرفی بسیار بالایی دارد و بالغ بر ۲.۵۵ گیگاوات الکتریسیته برای استخراج این ارز مجازی مصرف می‌شود. این رقم نسبت به شش ماه قبل، دوبرابر شده و ...

در حال حاضر شبکه‌ی جهانی بیت کوین، انرژی مصرفی بسیار بالایی دارد و بالغ بر ۲.۵۵ گیگاوات الکتریسیته برای استخراج این ارز مجازی مصرف می‌شود. این رقم نسبت به شش ماه قبل، دوبرابر شده و ممکن است تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی سه برابر نیز بشود. حال گزارش شده که افزایش انرژی مصرفی جهان برای این مسئله نگرانی‌هایی میان دوستداران محیط زیست ایجاد کرده چرا که در حال حاضر انرژی مصرفی جهان برای استخراج بیت کوین با مصرف کلی کشور ایرلند برابر است.

فرآیند استخراج بیت کوین زمانی رخ می‌دهد که کامپیوتر‌ها از طریق حل کردن مسائل بسیار پیچیده‌ی، به عنوان جایزه‌ بیت کوین دریافت می کنند و بلاکچین بیت کوین از یک الگوریتم به خصوصی به نام Proof of Work یا PoW استفاده می‌کند تا امنیت خود را تامین کند. تا اینجای کار مشکلی نیست اما حل این معماهای پیچیده انرژی مصرفی زیادی می‌طلبد و با همه گیر شدن استخراج بیت کوین، این انرژی روز به روز بیشتر می‌شود که نگرانی جهانیان را نیز برانگیخته است.

البته تخمین دقیق و کامل انرژی مصرفی جهان برای استخراج بیت کوین بسیار سخت است چرا که در فرآیند استخراج بیت کوین، سخت افزار‌ها به شدت داغ می‌شوند و نیاز است که سردکننده‌ های زیادی برای خنک کردن آنها استفاده شود. پس تنها انرژی مصرفی کامپیوتر‌ها نیست که باید درنظر گرفته شود و انرژی‌های دیگری هم در راستای این استخراج مصرف می‌شوند.

با درنظر گرفتن این موضوعات کارشناسان کمترین میزان مصرف انرژی مصرفی جهان برای استخراج بیت کوین را ۲.۵۵ گیگاوات تخمین می‌زنند که این رقم کمی از برق مصرفی کشور ایرلند کمتر است.

تخمین زدن آینده‌ی مصرف انرژی جهان برای بیت کوین کار سختی چرا که به عوامل زیادی نظیر قیمت بیت کوین، پیشرفت مدارهای مجتمع با کاربرد خاص، هزینه‌ی برق، شمار استخراج‌کنندگان جدید، محدودیت‌های محلی و ... بستگی دارد اما مشخصاً هیچ کدام از این ارقام پایین نخواهد آمد. بنابراین باید منتظر بحران انرژی جهانی به سبب استخراج بیت کوین باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • BVB
  BVB | ۱ خرداد ۱۳۹۷

  این موضوعو یک ماه پیش خوندم! شایدم بیشتر

 • تکنولوژی برتر
  تکنولوژی برتر | ۱ خرداد ۱۳۹۷

  تا جایی که من میدونم برای استخراجش کامپیوتر قدرتمند میخواد که خودتونم میدونید کامپیوتر قوی مساوی با مصرف برق بیشتر نحوه استخراجشم بدرد ما نمیخوره چون اوناییم که بیت کویین داشتن با فیلتر شدن فیلتر شکنا تو ایران الان دسترسی بهش ندارن و استخراجشم خیلی خیلی سخته.

 • bahram Shademanpo
  bahram Shademanpo | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

  این همه مطلب در مورد بیت کوئین و استخراج اون توسط فلان کس و فلان شرکت گذاشتین اما هنوز من نفهمیدم روش استخراجش چجوریه
  اگه میشه ساده و مختصر یه مطلب از روش استخراجش برامون بزارین
  آخه چیزی ک مجازیه چجوری انرژی مصرف میکنه

  • عارف
   عارف | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

   شما بیت‌کوین رو امتیاز فرض کن، به ازای حل هر مسئله ریاضی یک امتیاز بهت داده میشه.
   مثلا ۲+۲ سریع حل میشه و کامپیوتر کمترین پردازش رو انجام میده و در نتیجه کمترین مصرف انرژی داره و شما یک امتیاز ( بیت‌کوین بدست اوردی)، حالا اگر یک معادله چند مجهوله داشته باشی ( که حل کردن اونم یک امتیاز یا در واقع یک بیت‌کوین جایزه داره)مسلما کامپیوتر پردازش زیادتری نیاز داره تا جواب رو پیدا کنه و این باعث مصرف انرژی میشه.
   الان این رو در مقیاس جهانی با مسائل خیلی خیلی پیچیده فرض کن.

  • Dexter Morgan
   Dexter Morgan | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

   دستگاه مخصوص داره که اینم مصرف برق دستگاهشه

مطالب پیشنهادی