نام اپل و شیائومی در صدر لیست برترین تولیدکنندگان دیوایس‌های پوشیدنی سال 2018

بنابر گزارش تازه موسسه آماری Canalys، دو کمپانی اپل و شیائومی طی سه ماهه نخست سال 2018 به ترتیب با عرضه 3.8 و 3.7 میلیون دیوایس پوشیدنی، برترین تولیدکنندگان این حوزه بوده اند. بخش زیادی از فروش اپل متعلق به اپل واچ سری 3 بوده و در این بین، 90 درصد از فروش شیائومی به مدل های مختلف Mi Band اختصاص داشته است.

عرضه بندهای پوشیدنی طی سه ماهه اخیر با رشد 25 درصدی نسبت به همین بازه در سال گذشته همراه بوده و مجموعاً به 20.5 میلیون واحد رسیده است. ساعت های هوشمند کماکان بیشترین سهم را در درآمد دارند و 80 درصد از درآمد ناشی از فروش این دیوایس ها، به اسمارت واچ ها تعلق داشته، هرچند که تنها 43 درصد از بازار را در اختیار دارند.

اپل و شیائومی

بعد از اپل و شیائومی، نام شرکت های فیت‌بیت، گارمین و هواوی در لیست 5 تولیدکننده برتر دیوایس های پوشیدنی در سه ماهه نخست 2018 به چشم می خورد.

در نهایت گفتنی است که یکی از دلایل اصلی موفقیت اپل به تعداد دیوایس های مبتنی بر LTE که این کمپانی توانسته روانه بازار کند ارتباط دارد. اپل واچ سری 3 جریان های درآمدزا مختلفی برای اپل به وجود آورد که یکی از آنها اشتراک جدید دیتا بود. در سه ماهه ابتداییريال اپل سهمی 59 درصدی از بازار اسمارت واچ هایی داشت که از ارتباط مخابراتی پشتیبانی می کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟