پتنت جدید اپل لولای مک بوک را متحول می کند

پتنت جدید اپل لولای مک بوک را متحول می کند

اپل اخیرا موفق به ثبت پتنتی شده که از تلاش تیم تحقیق و توسعه این کمپانی برای تغییر لولای مک بوک ها خبر می دهد.

طراحان اپل در اسناد این پتنت تاکید کرده اند که پوشش لپ تاپ باید از ماده ای مقاوم ساخته شده و مرکز آن بخشی انعطاف پذیر برای تا شدن داشته باشد. قطعاتی نظیر کیبورد، ترک پد و غیره در قسمت پایینی تعبیه شده و قسمت بالایی نیز میزبان نمایشگر خواهد بود. در صورت دستیابی به فناوری های لازم می توان از ماده ای واحد برای ساخت بدنه مستحکم با انعطاف پذیری لازم بهره برد.لولای مک بوک

درخواست ثبت این پتنت به سال ۲۰۱۷ برمی گردد و روزگذشته «اداره پتنت اروپا» اقدام به انتشار داده های مرتبط به آن کرده است. در این میان مهم ترین نکته طرح های ساده ای است که در آن بدنه مک بوک در حالت های نیمه باز و بسته به تصویر کشیده شده است.

آنچه که در تصویر زیر به چشم می خورد لولای موسوم به Living Hinge است که طرح های اولیه آن به سال ها قبل باز می گردد.

شباهت انکار ناپذیری میان این پتنت و لولای منحصر به فرد لپ تاپ مایکروسافت قرار دارد و بعید نیست استقبال کاربران از سرفس ردموندی ها اپل را هم به پیاده سازی این طرح تشویق کند، هرچند این شرکت نشان داده که حتی در صورت پیمودن راه های آزموده، رنگ و بوی خاص خود را به آنها خواهد بخشید. لولای مک بوکهمچون بسیاری از پتنت های دیگر ممکن است لولای مک بوک هم هرگز به واقعیت نپیوندد، با این حال پیاده سازی آن را می توان تغییری بزرگ در این خانواده به شمار آورد. علاوه بر این در صورتی که کمپانی کوپرتینویی بخواهد بدون ثبت پتنت این طرح را در آینده اجرایی کند، ممکن است با اتهام کپی برداری از شرکت های دیگر و در نتیجه جریمه های هنگفت مواجه شود.

تماشا کنید: نگاه نزدیک ویدیویی به سرفس بوک ۲

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato