مک بوک مبتنی بر پردازنده ARM با دوام باتری بالا در راه است؟

مک بوک مبتنی بر پردازنده ARM با دوام باتری بالا در راه است؟

چندی قبل اعلام شده بود که اپل در حال آزمایش دستگاه مبتنی بر iOS یا مک او اس جدیدی با اسم رمز «استار» است که گمان می رود از نمایشگر لمسی بهره مند باشد، شاید یک مک بوک مبتنی بر پردازنده ARM که از اتصال به شبکه های ۴G پشتیبانی خواهد کرد. ظاهراً کمپانی پگاترون نمونه اولیه ای از این محصول را ساخته، دستگاهی که احتمالاً اکنون توسط اپل آزمایش شده است.

این موضوع توسط شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار DigiTimes گزارش شده و البته کمی مشکوک به نظر می رسد. دیجی تایمز پیش از این سابقه چندان خوبی در گزارشات این چنینی نداشته. این موسسه اعلام کرده که پگاترون (از شرکای زنجیره تأمین محصولات اپل) قصد دارد سفارشات مک بوک های مبتنی بر پردازدنده ARM با شماره سری N84 و اسم رمز استار را از اپل بپذیرد.

مک بوک مبتنی بر پردازنده ARM

علاوه بر این «مارک گورمن» وبلاگ نویس خبرگزاری بلومبرگ چند روز پیش در توییتر اشاره کرده بود که «N84» اشاره به محصول مبتنی بر iOS متفاوتی دارد که در واقع مدل ارزان قیمت تر آیفون ۱۰ است که قرار است در سال جاری میلادی با نمایشگری LCD از راه برسد.

اپل می تواند با توسعه پردازنده خود از وابستگی به سایر تولید کننده ها بکاهد

بنا بر ادعای وبسایت ۹To5Mac یکی از محتمل ترین گزینه های برای مک بوکی بهره مند از پردازنده مبتنی بر معماری ARM، نمونه ای با نمایشگر ۱۲ اینچی و بی نیاز از فن خنک کننده است که دوام باتری بالایی را نیز ارائه می دهد.

در نهایت باید گفته که اپل قصد دارد وابستگی خود به سازنده های چیپست ها را کاهش دهد و یکی از راه ها برای دست یابی به این هدف استفاده از چیپست های خود و ارائه مک بوک مبتنی بر پردازنده ARM است. این همان راهکاری است که کمپانی ساکن کوپرتینو برای آیفون ها و آیپدهای خود در پیش گرفته است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato