بازی Assassin’s Creed Odyssey رسماً معرفی شد؛ رونمایی کامل در E3 2018

در روز های اخیر، شایعات زیادی مبنی بر این که اساسینز کرید بعدی Assassin’s Creed Odyssey نام داشته و قصه آن در یونان باستان روایت می شود، در فضای مجازی شنیده می شد. با قوت گرفتن شایعات، ساعاتی پیش یوبی سافت با انتشار تیزری کوتاه، این بازی را رسما تایید کرد.

شایعات مربوط به اساسینز کرید جدید از دو ماه پیش و با انتشار گزارشی شنیده می شدند. در این گزارش آمده است که یوبی سافت از اوایل سال ۲۰۱۷ کار ساخت بازی بزرگی را آغاز کرده است. این گزارش به طور مشخصی حرفی از اساسینز کرید بعدی به میان نمی آورد اما در متن آن به رخ دادن این بازی ناشناخته در یونان اشاره می شد.

این تیزر کوتاه چندان اطلاعات جدیدی را در اختیار ما قرار نمی دهد اما طبق گفته های کاربر ناشناسی که در حال ساخت بودن این بازی را لو داده بود، چندروز پیش، کاربر ناشناسی اطلاعات زیادی از اساسینز کرید بعدی را در فضای مجازی منتشر کرد، Assassin’s Creed Odyssey برای عرضه در تعطیلات کریسمس آتی برنامه ریزی شده است.

همچنین در این بازی شاهد بازگشت شخصیت های اصلی نسخه پیشین یعنی بایک و آیا خواهیم بود. البته این کاربر ناشناس به اضافه شدن دو شخصیت اصلی جدید دیگر هم اشاره کرده است.

روز گذشته، سایت فرانسوی Jeuxvideo Live هم گزارش جدیدی را منتشر کرد که برخی از جزییات گزارش قبلی را تایید می کرد. ظاهراً این سایت به یک جاکلیدی با طرح کلاه خود یک اسپارتان یونانی دست یافته است و همان طور که در عکس بعدی می بینید، در بالای بسته بندی جاکلیدی، نام Assassin’s Creed Odyssey دیده می شود.

این دو شخصیت جدید در حین بازی قابل تعویض نخواهند بود و بنابراین شما باید یکی از آن ها را برای پیشبرد داستان تا انتهای بازی انتخاب کنید. توسعه Assassin’s Creed Odyssey نیز بر عهده تیم سازنده Unity خواهد بود و قابلیت شخصی سازی گسترده ای که در آن بازی مشاهده می شد، دوباره به سری اساسینز کرید باز خواهد گشت.

در ضمن این اطلاعات خبر از بازگشت نبردهای دریایی همانند چیزی که در قسمت چهارم از این سری با آن روبرو بودیم را نیز می دهند. اضافه شدن این حالت با توجه به محبوبیت Assassin’s Creed 4 بین کاربران، اتفاق عجیبی نیست.

Assassin’s Creed Odyssey

همین کاربر اطلاعات دیگری را در مورد بخش های مختلف اساسینز کرید بعدی روی سایت ردیت منتشر کرده است. این اطلاعات هنوز توسط هیچ یوبی سافت تایید نشده اند اما می توان انتظار درست بودن بیشتر این شایعات را داشت.

یوبی سافت پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد با فاصله زمانی بیشتری به عرضه نسخه های مختلف فرنچایز های محبوب خود بپردازد. از همین سو شاید انتشار Assassin’s Creed Odyssey در سال جاری با توجه به این که سال گذشته نیز شاهد Assassin’s Creed Origins بودیم، کمی عجیب به نظر برسد.

از سوی دیگر، در چند روز اخیر شاهد رونمایی زودهنگام از عناوینی بودیم که انتظار می رفت در طول کنفرانس ناشرین خود در رویداد E3 2018 رونمایی شوند. هنوز مشخص نیست که این سیاست جدید مربوط به لو رفتن اطلاعات بازی ها قبل از فرا رسیدن زمان موعود بر می گردد یا تایید شایعات در کوتاه ترین زمان ممکن، از سیاست های تبلغیاتی جدید کمپانی بزرگ است.

نظر شما چیست؟ آیا با عرضه سالانه فرنچایزهایی مانند اساسینز کرید موافق هستید؟ آیا یونان باستان گزینه مناسبی برای یک اساسینز کرید جدید به شمار می رود؟

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟