ضد حمله با صفحات لمسی؛ بازی‌های موبایلی که شبیه به کانتر استرایک هستند

جای خالی Team Fortress با Blitz Brigade گیم‌لافت پر شد، شادوگان جدید دستینی اسمارت‌فون‌ها لقب گرفت، مدرن کامبت ورسس بهترین تجربه از کال‌ آو دیوتی‌های آینده را ارائه می‌دهد و فورتنایت و پابجی هم که پورت‌های موبایل خودشان را دارند. بنابراین بین نام‌های بزرگ عناوین تیراندازی کامپیوتری فقط چند اسم باقی می‌ماند که یکی از آ‌ن‌ها «کانتر استرایک» است.

اما کدام یک از بازی‌های موبایل می‌توانند بهترین تجربه ممکن از این عنوان را به ارمغان بیاورند؟ در مطلب پیش‌رو تصمیم گرفتیم نگاهی به همین عناوین بیاندازیم و به شوترهایی بپردازیم که در کنار داشتن کیفیت بالا، به واسطه شباهت‌هایی که با کانتر استرایک دارند می‌توانند حس و حال این بازی را روی موبایل زنده می‌کنند.

شما چه عناوین موبایل دیگری شبیه به کانتر استرایک می‌شناسید؟ در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

Standoff 2

 • بازی آنلاین است

برای داشتن نزدیک‌ترین تجربه از کانتر در گوشی بهترین گزینه همین Standoff 2 است. بازی در کنار داشتن حالت «خنثی کردن بمب» (Defuse the Bomb) هم شبیه‌ترین رابط کاربری به کانتر را دارد، هم نقشه‌هایش یادآور این بازی معروف هستند و هم شوتینگ با وجود محدودیت‌های صفحات لمسی اسمارت‌فون‌ها همچنان رنگ و بوی اثر کمپانی «والو» (Valve) را می‌دهد.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های Standoff 2 به سیستم تیراندازی بازی باز می‌گردد. در این عنوان نیز توسعه‌دهنده از استانداردهای کنترل بقیه شوترهای موبایل استفاده کرده است؛ با آنالوگ سمت چپ حرکت می‌کنید و با دکمه‌های راست تیراندازی کرده یا اسلحه را تغییر می‌دهید.

با این حال سازنده قسمت چپ و بالای صفحه را هم برای تیراندازی فعال کرده و با استفاده از آن، همزمان که شلیک می‌کنید می‌توانید جهت نشانه‌گیر را عوض نموده و راه بروید. انگار بزرگترین مشکل بازی‌های شوتر موبایل را Standoff 2 را برطرف کرده است. البته این قابلیت با وجود تمام مزایایش، دست را خیلی زود خسته می‌کنند.

کانتر

Standoff 2 فعلا سه حالت گیم‌پلی مختلف با پنج نقشه دارد و با توجه به توضیحات صفحه گوگل‌پلی بازی در آینده شاهد مودهایی همانند Capture the flag (گرفتن پرچم) خواهد بود. هر چند فعلا Standoff 2 محتویات زیادی ندارد ولی بازی با گرافیک بالا، ثبات عالی فریم‌ریت و گیم‌پلی جذابش مطمئنا سرگرم‌تان می‌کند. Standoff 2 در حال حاضر این مودها را دارد:

 • Team Deathmatch - هر تیمی که در مدت زمان معین بیشتر بکشد، برنده خواهد شد
 • Defuse - تیمی که 15 راند را ببرد، پیروز می‌شود. در این مود بمب حضور دارد
 • Arms Race - هر کسی که با «تمام» اسلحه‌هایی که بازی در آن مسابقه مشخص می‌کند، یک بازیکن را بکشد برنده می‌شود
 Standoff 2
 • Standoff 2
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Axlebolt
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 657.5 / 285.7 مگابایت
دانلود


Critical Ops

 • بازی آنلاین است

بازی‌های شوتر موبایل کمی در زمینه «ورزش‌های الکترویکی» (eSport) فعالیت دارند و در این لیست، Critical Ops یکی از عناوینی است که به خاطر محبوبیت بالا و گیم‌پلی تاکتیکی خود توانسته راهش را به این تورنومنت‌ها هم پیدا کند. بازی از لحاظ گیم‌پلی تفاوت خیلی بزرگی با Standoff 2 ندارد و چون هر دو کانتر را به عنوان منبع الهام خود انتخاب کرده‌اند، نباید انتظار آثاری کاملا متفاوت داشت.

حتی از لحاظ حالت‌های گیم‌پلی نیز Critical Ops سه مود مختلف دارد که سه تای آن‌ها شبیه به Standoff 2 است. البته «هدف‌گیری خودکار» (Aim Assist) بازی خیلی کاربردی نیست و با توجه به ذات تکتیکی بازی انتظاری جز این هم نمی‌رفت. خود Standoff 2 نیز هدف‌گیری خودکار ندارد ولی با این حال استفاده از ایده تیراندازی با سمت چپ بالای صفحه لمسی، بازی را راحت‌تر کرده است.

Critical Ops
 • Critical Ops
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Critical Force Oy
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 394 / 242 مگابایت
دانلود


CrossFire Legends

CrossFire Legends

 • بازی آنلاین است

درستش این بود که CrossFire Legends در لیست نباشد و در یک مقاله جداگانه که به «عناوین شبیه به CrossFire» می‌پردازیم نامش را ببینم. بازی پورت موبایل عنوانی کامپیوتری با نام CrossFire است؛ یکی از محبو‌ب‌ترین بازی‌های تیراندازی که بیش از 650 میلیون بازیکن ثبت‌نام شده‌ دارد.تنسنت هم به خاطر محبوبیت زیاد این عنوان، تصمیم گرفت تا پورت موبایل را با نام Legends عرضه کند.

هر‌چند خود CrossFire بی‌شباهت به کانتر نیست ولی در ادامه سازنده با حالت‌های گیم‌پلی مختلف کاملا توانسته راهش را از اثر والو جدا کند. هنوز چنین چیزی را برای Legends نمی‌بینیم و کمبود محتویات، بازی بیشتر از آنکه پورت موبایل CrossFire باشد به عنوانی شبیه به کانتر تبدیل شده. چیز بدی هم نیست، چون Legends واقعا جذاب است.

CrossFire Legends

Legends دو حالت ‌گیم‌پلی مختلف دارد. یکی بتل رویال که در آن همانند پابجی بازیکن‌ها در محیطی بزرگ رها می‌شوند و در نهایت کسی که زنده بماند برنده خواهد شد. اما بخش دوم که سرگرم‌کننده‌تر است، «بازیکن در برابر بازیکن (PVP) نام داشته و در این قسمت بازی دو حالت گیم‌پلی Team Deathmatch و Demolition دارد.

در Team Deathmatch دو تیم پنج‌نفره Black List (آدم بدهای داستان) و Global Risk (آدم خوب‌های داستان) رو‌به‌رو یکدیگر قرار می‌گیرند و در مدت زمان 10 دقیقه، هر تیمی که بیشتر بکشد برنده خواهد شد. اما Demolition شباهت زیادی به مود معروف کانتر استرایک دارد و در اینجا بمب دست تیم Black List بوده و برای پیروزی یا باید آن را منفجر کند یا تمام اعضای Global Risk را بکشد.

CrossFire: Legends
 • CrossFire: Legends
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Tencent Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 814 / 675 مگابایت
دانلود


Bullet Force

 • بازی آنلاین و آفلاین است

Bullet Force بعد از Guns of Boom بی‌شباهت‌ترین عنوان لیست به کانتر است. نه اینکه ردپای این عنوان معروف کامپیوتری را در ساخته Game Insight نبینیم، بلکه Bullet Force ضمن توجه به معروف‌ترین شوترهای رایانه‌های شخصی سعی کرده راه خودش را هم برود و به همین خاطر اگر یک تجربه کاملا کانترگونه می‌خواهید احتمالا Bullet Force ناامیدتان می‌کند.

Bullet Force که با میانگین امتیازی 4.5 در گوگل‌پلی و 4.6 در اپ استور یکی از پرامتیازترین عناوین شوتر موبایل شمار می‌رود، چهار حالت گیم‌پلی مختلف داشته، بیش از بیست اسلحه با افزونه‌های گوناگون دارد و با هفت نقشه متفاوت یکی از متنوع‌ترین بازی‌های شوتر گوشی‌های همراه است.

فقط کاربران ایرانی برای تجربه بخش چند نفره باید با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم کنند: برخلاف بقیه عناوین مطلب، نبردهای Bullet Force تنها با فیلترشکن ممکن است. اگر به خیال بخش آفلاین بازی را دانلود می‌خواهید کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید. چون بزرگترین جذابیت بازی به قسمت چند نفره آن باز می‌گردد.

Bullet Force
 • Bullet Force
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Blayze Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 778.4 / 454 مگابایت
دانلود


Guns of Boom

 • بازی آنلاین است

دومین عنوانی که مسابقات ورزشی خودش را دارد، همین Guns of Boom است. بهترین بازی آنلاین شوتر موبایل (از دیدگاه ما البته) که با وجود ساده‌سازی‌ها چه در بخش کنترل و چه در قسمت طراحی نقشه‌ها همچنان توانسته اهمیت تاکتیک را در مبارزاتش حفظ کند و یک تجربه اعتیادآور به مخاطب ارائه دهد.

شاید از وجود Guns of Boom در لیست تعجب کرده باشید، چون بازی به جز اینکه در سبک تیراندازی قرار گرفته شباهت دیگری با کانتر ندارد. اما بیایید کانتر را «عنوانی سرگرم‌کننده و اعتیادآور از سبک شوتر اول شخص» تعریف کنیم، در این حالت Guns of Boom هم مطمئنا جذب‌تان می‌کند.

Guns of Boom
 • Guns of Boom
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Game Insight
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 691 / 300 مگابایت
دانلود


مطالب مرتبط

بررسی بازی تخم مرغ؛ نام‌گذاری اشتباه یک ماجراجویی فوق‌العاده

«از روی اسم، بازی را قضاوت نکنید» حکایت تخم مرغ است. به اسم بازی می‌آید بیشتر شبیه این اپلیکیشن‌های کافه‌بازاری باشد که در چند روز ساخته شده‌اند ولی وقتی برای اولین بار دست به تجربه تخم مرغ می‌زنید متوجه می‌شوید که با وجود نام‌گذاری اشتباه، بازی یکی از بهترین‌های موبایل امسال به‌شمار می‌رود. تخم مرغ تمام... ادامه مطلب

معرفی بازی Blackies؛ پرش های پیاپی

عناوینی همانند Blackies جواب خوبی به کسانی است که همچنان معتقدند بازی های ویدیویی محصولاتی تخریب کننده بوده و با انجام آن ها وقت خود را تلف خواهید نمود. Celtic Spear با این اپلیکیشن توانسته جا پای بزرگان سبک Puzzle یا معمایی گذاشته و به واسطه ترکیب درست «سرگرمی با چالش های گوناگون» یک تجربه... ادامه مطلب

معرفی بازی کلمچین؛ آمیرزاهای باقلوایی

اگرچه از آن هیاهویی که با انتشار آمیرزا به راه افتاد دیگر خبری نیست و حالا کمتر بازی‌های جدید سبک کلمات با اسم خوراکی‌ها میبینیم ولی دسته‌بندی «کلمات و داستنی‌ها» همچنان محبوبیت زیادی بین کاربران ایرانی دارد و عناوین این سبک هنوز هم دانلودهای زیادی را تجربه می‌کنند. انگار کم کم باید پازل‌های کلمات را... ادامه مطلب

بررسی بازی دنده دو: ترافیک؛ ساعت شلوغی

اگر از عناوین استودیوی «گلیم گیمز» و ساخته های مشابه فاکتور بگیریم، بازی های ریسینگ یا ماشین سواری ایرانی که برای تلفن های هوشمند عرضه می شوند را می توانیم به دو دسته تقسیم کنیم؛ آن هایی که درگ ریسینگ هستند و اپلیکیشن هایی که با الهام از بازی معروف Traffic Racer سعی می کنند... ادامه مطلب

به بهانه نزدیکی به دانشگاه ها؛ بهترین بازی های موبایل برای اوقات فراغت کوتاه مدت

استفاده درست از اوقات فراغت بین بعضی فعالیت ها می تواند یکی از بهترین راه ها برای غلبه به خستگی یا بی حوصلگی باشد. زمان هایی کم که با آن ها می توانید به روز خود رنگ و بویی متفاوت و آرام ببخشید. اینکه از کدام روش برای گذراندن اوقات فراعت کوتاه خود استفاده می کنید،... ادامه مطلب

طوفان گلوله ها؛ معرفی Modern Combat 5: Blackout [با پرداخت درون برنامه ای از کافه بازار]

Modern Combat 5: Blackout، شاهکار گرافیکی گیم لافت برای موبایل را مطمئنا بسیاری از شما تجربه کرده اید. اما حالا و به لطف تیم کافه بازار امکانی فراهم شده تا بتوانید آیتم های فروشگاه بازی را با پرداخت هزینه به صورت ریالی و از طریق کارت های شتاب خریداری کنید. همین موضوع بهانه ای شد... ادامه مطلب

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x