اپل با «مموجی ها»، امکان ساخت انیموجی های مخصوص به خودتان را فراهم می کند

انیموجی ها یکی از سرگرم کننده ترین بخش های تجربه کاربری آیفون X بودند و اپل حالا از قابلیت دیگری به نام Memoji رونمایی کرده که به همان اندازه جالب به نظر می رسد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این قابلیت به کاربران اجازه می دهد اموجی های مخصوص به خودشان را بسته به ظاهرشان بسازند؛ قابلیتی که قطعاً مورد استقبال شدید کاربران قرار می گیرد.

علاوه بر این، اپل «تشخیص زبان» را به Memoji ها آورده و زبان برخی انیموجی ها می تواند مثل شما از دهان بیرون باشد! ساخت Memoji ها بسیار ساده است و گزینه هایی مانند بلندی مو هم قابل شخصی سازی هستند؛ سپس می توانید چیزهایی مثل عینک آفتابی، گوشواره و غیره را نیز به انیموجی مخصوص تان اضافه کنید. اگر تا به امروز ساخت شخصیت های Mii را روی پلتفرم های نینتندو تجربه کرده باشید، هیچ تفاوتی احساس نخواهید کرد.

اپل قابلیت های دیگری نیز به پیام رسان iOS اضافه کرده است که به نظر الهام گرفته از اسنپ چت به نظر می رسند. یکی از مهم ترین قابلیت ها، امکان افزودن فیلترها و استیکرها به دوربین اپلیکیشن Messages است. یکی از این فیلترها «کمیک بوک» نام دارد که شما را شبیه به نقاشی های کمیکی می کند و و می توانید استیکرها و حتی Memoji های خودتان را به تصاویر و ویدیوها اضافه کنید.

در نهایت اپل فیس تایم را مستقیماً به رابط کاربری Messages آورده است و می توانید از طریق یک گروه در این اپلیکیشن، مستقیماً به یک مکالمه تصویری و گروهی در فیس تایم بپیوندید. متاسفانه به نظر می رسد که انیموجی ها و میموجی ها در انحصار آیفون X خواهند بود؛ حداقل تا زمانی که اپل از آیفون های جدیدش رونمایی کند.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟