همه چیز درباره آیفون 13
اسنپدراگون 850 رونمایی شد؛ چیپستی برای پی‌سی‌های همواره متصل فصل پاییز

اسنپدراگون 850 رونمایی شد؛ چیپستی برای پی‌سی‌های همواره متصل فصل پاییز

کوالکام در جریان نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۸ از پردازنده ای جدید رونمایی کرده که به صورت خاص برای پی سی های همواره متصل ویندوز ۱۰ ساخته شده. اسنپدراگون ۸۵۰ قرار است جایگزینی باشد برای اسنپدراگون ۸۳۵ که پیشتر در پی سی های همواره متصل استفاده شده بود و نسبت به آن با بهبودهایی در عملکرد، اتصال و عمر باتری همراه بوده است. پلتفرم پی سی های همواره متصل، پاسخ مایکروسافت و کوالکام به آیپد پرو است. این پی سی ها به پردازنده های ARM مجهز هستند و LTE یکپارچه، عمر باتری طولانی و دسترسی آنی بدون نیاز به هایبرنیت را فراهم می کنند.

اسنپدراگون ۸۵۰ که به گفته کوالکام تنها در پی سی ها استفاده شده و راهش را به اسمارت فون ها باز نمی کند، در نهایت نسخه ای شخصی سازی شده از اسنپدراگون ۸۴۵ که طی امسال به موبایل ها آمد حساب می شود. بهبودهای به وجود آمده هم در راستای نیازهای پلتفرم همواره متصل است: ۳۰ درصد بهبود عملکرد، ۲۰ درصد عمر باتری طولانی تر و ۲۰ درصد پیک گیگابیتی بیشتر، ارمغان های اسنپدراگون ۸۵۰ در قیاس با اسنپدراگون ۸۴۵ هستند. گفتنی است این چیپست با همان فرآیند ۱۰ نانومتری ۸۴۵ ساخته می شود و همان مودم X20 برای اتصالات مخابراتی را شامل می شود.

اگرچه از عرضه نخستین پی سی های همواره متصل با اسنپدراگون ۸۳۵ زمان زیادی نمی گذرد، کوالکام می گوید که شرکایش دیوایس های جدید خود را تا تعطیلات کریمس روانه بازار خواهند کرد. کوالکام ضمناً افزوده که شرکایی بیشتر از هر زمان دیگر خواهد داشت و این پلتفرم شاهد رونمایی هایی از سوی سامسونگ هم خواهد بود. اسنپدراگون ۸۳۵ پیشتر در دیوایس های ایسوس، اچ پی و لنوو مشاهده شده است.

گفتنی است که کوالکام خود به تولید هیچ کامپیوتری نمی پردازد اما در حال تدارک یک پلتفرم مرجع برای تولیدکنندگان است تا کامپیوترهای خود را بر مبنای آن بسازند. ضمناً این کمپانی با طراحی آنتن های مودم مخصوص خود، تولیدکنندگان را از این چالش هم رها کرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato