برنامه توسعه نسل تازه تبلت سونی متوقف شد

برنامه توسعه نسل تازه تبلت سونی متوقف شد

آخرین تبلت سونی یعنی اکسپریا Z4 Tablet حدود سه سال پیش راهی بازار شد و از آن زمان تا کنون کمپانی ژاپنی هیچ محصول تازه ای را در این رده عرضه نکرده است. با آن که مدتی پیش شایعاتی در خصوص تدارک این شرکت برای عرضه دو تبلت جدید به گوش رسیده بود، اما اطلاعات تازه نشان می دهد که سونی تصمیم خود را برای خروج کامل از این بازار گرفته است.

اخیراً شواهدی به دست آمده بود که ظاهراً نشان می داد دو تبلت جدید به نام های Xperia Z5 Tablet و Xperia Z5c Tablet قرار است در تابستان امسال از راه برسند تا پس از وقفه ای سه ساله ادامه دهنده مسیر پیشین باشند. قرار بود مدل اولی از یک نمایشگر ۱۰ اینچی و مدل ‌Z5c از یک نمونه ۸ اینچی بهره مند باشند. با همه این ها گفته شده فروش کمتر از حد انتظار موبایل اکسپریا XZ2 سبب شده تا مقامات کمپانی ژاپنی از فکر تولید تبلتی جدید منصرف شوند.

اخیراً این برند باسابقه آسیایی اعلام کرده است که قصد دارد با محدود کردن برخی فعالیت های خود، حضورش در بازار موبایل های هوشمند را حفظ نموده و خود را برای دوره پس از فراگیر شدن فناوری ۵G آماده سازد. می توان حدس زد که منتفی شدن برنامه عرضه تبلت های جدید نیز در راستای همین رویکرد جدید باشد.

تبلت سونی اکسپریا

گذشته از همه این ها، بازار فروش تبلت ها در یکی دو سال اخیر علاوه بر کوچک تر شدن، به شدت غیر رقابتی شده است. اپل بخش اعظم فروش را در اختیار دارد و عمده سهم کم باقی مانده نیز به محصولات سامسونگ اختصاص می یابد و عملاً جایی برای عرض اندام سایر برندها باقی نمانده است.

هنوز قضاوت در خصوص استراتژی های جدید سونی بسیار زود است. ضمن این که واقعاً نمی تواند پیش بینی کرد که توسعه فناوری ۵G چگونه می تواند به بازگشت محصولات این شرکت به اوج یاری برساند. گذشت زمان پاسخ این ابهامات را خواهد داد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato