موزیلا دو افزونه Side View و Firefox Color را آزمایش می کند

فایرفاکس مشغول تست دو افزونه آزمایشی است که می‌توانند تجربه شخصی‌سازی و مشاهده تب‌ها به طور همزمان در این مرورگر را ارتقاء بدهند. اولین مورد Firefox Color نام دارد که برای شخصی‌سازی جزئی‌ترین آیتم‌های مرورگر طراحی شده است.

با این افزونه می‌توانید رنگ پس‌زمینه، نوشته‌ها، آیکن‌ها و تولبار مرورگر را خودتان تعیین کنید. نکته عالی اینکه کلیه تغییرات شما قابل ذخیره و اشتراک‌گذاری هم هستند و می‌توانید تم‌های رنگی مختص خودتان را با سایر کاربران فایرفاکس هم به اشتراک بگذارید.

البته خود افزونه هم چند تم رنگی آماده در اختیارتان قرار می‌دهد که بتوانید شخصی‌سازی‌ را از روی آن‌ها انجام داده و کار را از صفر شروع نکنید. اما افزونه دوم که هم‌اکنون مراحل تست را پشت سر می‌گذارند، Side View نام دارد.

فایرفاکس

به لطف این افزونه کاربران فایرفاکس می‌توانند در عین مرور یک صفحه آن را نصف کرده و یک تب جدید را به آن وارد کنند. با این کار دیگر نیازی نیست برای مرور همزمان دو صفحه پنجره‌های مجزا باز کرده و آن‌ها را کنار هم بنشانید. همچنین به مانیتور دوم هم برای مرور دو صفحه احتیاج نخواهید داشت.

بنابراین Side View برای افرادی که از یک مانیتور استفاده می‌کنند می‌تواند افزونه مفیدی برای مرور اینترنت به حساب بیاید. خود موزیلا کاربرد‌های این افزونه را در مقایسه اخبار روزانه یا مقایسه دو کالا در وبسایت‌های فروشگاهی عنوان کرده و گفته که فایرفاکس این تب‌های مقایسه‌ای را به خاطر می‌سپارد تا هر وقت که به آن‌ها احتیاج داشتید، مجددا روی صفحه ظاهرشان کنید.

هر دو افزونه‌ای که گفتیم برای تست در اختیار عموم کاربران قرار گرفته‌اند که می‌توانید با ثبت نام در برنامه Test Pilot فایرفاکس به آن‌ها دسترسی داشته باشید. تست پایلوت جایی است که موزیلا قابلیت‌های آینده فایرفاکس را در آن به بوته آزمایش می‌گذارد تا با گرفتن بازخوردهای کافی، در نهایت برترین خصوصیات به صورت آپدیت رسمی برای مرورگر منتشر شوند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟