ضرر ۱ میلیارد دلاری شیائومی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸

در حالی که شیائومی در آستانه عرضه اولیه سهام خود قرار دارد، به تازگی گزارش شده که میزان عرضه‌ی موبایل‌ های شیائومی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی، ۸۸ درصد افزایش یافته است. البته این موضوع باعث نشده که این شرکت از فروش محصولاتش سودی ببرد و طی همین مدت ۱.۰۹ میلیارد دلار ضرر بدهد.

این کمپانی تولیدکننده‌ی موبایل‌های ارزان قیمت و با کیفیت به رقم اصلی میزان عرضه‌ی موبایل‌‌ هایش در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۸ میلادی اشاره نکرده است اما شایعه شده که تقریباً ۲۸.۱ میلیون گوشی از این برند به بازار جهان عرضه شده است. بدین ترتیب این تولید کننده‌ی چینی تقریباً ۸ درصد از بازار گوشی‌ های هوشمند را به خود اختصاص دهد.

شیائومی

این مسئله و فروش دیگر محصولات موجب شده که شیائومی در همین مدت ۵.۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند. البته باید در نظر داشت که هزینه‌های بالای این شرکت باعث شده که حدود ۱.۰۹ میلیارد دلار نیز ضرر بدهد.

با بررسی اطلاعات مالی این کمپانی متوجه می‌شویم که کسب و کار موبایلی این شرکت نسبت به قبل پیشرفت داشته اما هنوز به سوددهی نرسیده است. فروش موبایل در سه ماهه اول سال میلادی جاری،۶۷.۵ درصد از درآمد‌های این شرکت را تشکیل داده، در حالی که سال گذشته این رقم حدود ۷۰ درصد بوده است. از طرف دیگر شیائومی موفق شده در زمینه‌های دیگر نیز سرمایه‌کذاری کرده و از فروش محصولات هوشمند خانگی و سرویس‌های آنلاینش نیز درآمد کسب کند.

شیائومی

این مسئله موجب شده که دیگر بخش‌های این شرکت در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۸ موفق شوند ۳۲ درصد از کل درامد شیائومی را تشکیل دهند که با نسبت به رقم سال گذشته یعنی ۲۹ درصد، حدود ۳ درصد افزایش پیشرفت داشته است.

حال شیائومی قصد دارد پس از عرضه اولیه سهام خود، ۴۰ درصد از سرمایه‌ی بدست آمده را خرج کرده تا برند خود را تقویت کند و عرضه‌ی محصولات خود مخصوصاً گوشی‌های هوشمند را در بازار اروپا و آسیای شرقی افزایش دهد.

 

تماشا کنید: آگهی خوش‌ساخت شیائومی برای پرچمدار Mi Mix 2S

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟