مایکروسافت با خرید 5 استودیو بزرگ، برای نسل بعد ایکس باکس آماده می شود

کنفرانس طوفانی مایکروسافت همچنان ادامه دارد. فیل اسپنسر مدیر ایکس باکس دقایقی پیش اعلام کرد که این کمپانی 5 استودیو جدید را خریداری کرده است.

استودیو پلی گراند که به ساخت سری Forza Horizon مشهور است، از این به بعد در اختیار مایکروسافت خواهد بود. دیگر استودیو بازی سازی جدید ردموندنی ها The Initiative بود. این استودیوی تازه کار توسط درل گالاگر، مدیر سابق کریستال داینامیکس که بر ریبوت توم ریدر نظارت می کرد تاسیس شده است.

استودیو Undead Labs که چندی پیش قسمت جدید State of Decay را روانه بازار کرده و با واکنش های نسبتاً متوسطی روبرو شده بود، از این به بعد به طور کامل برای ساخت بازی های جدید پلتفرم های مایکروسافت فعالیت خواهد کرد.

اما بزرگترین سوپرایز مایکروسافت در رابطه با خرید استودیوهای جدید به خرید Ninja Theory بر می گشت. این استودیو که عملکرد خوبی با ساخت ریبوت سری Devil May Cry و Hellblade: Senua's Sacrifice به جای گذاشته بود، می تواند وزنه جدید مایکروسافت برای ساخت بازی های درجه یک و رقابت با سونی و پلی استیشن باشد.

استودیو Compulsion Games هم که بازی منتشر نشده ولی جنجالی We Happy Few را در کارنامه خود دارد، جزو دیگری از تیم استودیوهای مایکروسافت خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟