E3 2019 را در ویجیاتو زنده تماشا کنید

نگاهی موشکافانه به تریلر بازی Spider Man در E3 2018

Spider Man از آن دست بازی‌هاییست که حتی روی تریلرهایش هم سرمایه گذاری می‌شود. سونی در هر یک از تریلرهای بازی قدم‌های بلندی بر می‌دارد و با هر قدم ما را بیشتر با ویژگی‌های مهم بازی و چیزی که قرار است در نهایت با آن رو به رو شویم، آشنا می‌کند.

در تریلر E3 اما اینبار نوبت به معرفی آنتاگونیست‌‌های بازی رسید؛ آنتاگونیست‌هایی نام آشنا که اگر کمی با کمیک‌های مارول وقت گذرانده باشید، اکثر آن‌ها را می‌شناسید. البته به جز شخصیت‌های منفی بازی، نکات دیگری هم در این تریلر وجود داشتند که در ادامه آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

نیویورک در شب هم زیباست

Spider Man

تریلر E3 بازی Spider Man اولین تریلری بود که سناریو آن در شب روایت می‌شد. پیش از این وقایع تمام تریلرهایی که از بازی دیده بودیم، در روز اتفاق می‌افتادند و به وضوح می‌توانستیم جزئیات موجود در محیط را ببینیم و از نزدیک با نیویورک مارولی ساخته شده توسط اینسومنیاک آشنا شویم.

اما برای E3 امسال، توسعه دهندگان به یک باره روی خورشید درخشان بازی را پوشاندند و سیاهی شب را جایگزین آن کردند تا به ما بفهمانند که شب‌های بازی در عین زیبایی، خطرناک هم هستند. احتمالا شب‌های بازی، جایی هستند که در آن شرارت و بی‌قانونی از خواب بیدار می‌شوند و توطئه‌های بزرگ شکل می‌گیرند.

بیخیال ۵ شرور به نمایش درآمده شوید؛ آنتاگونیست اصلی Spider Man کیست؟

Spider Man

در تریلری که شاهدش بودیم، بالاخره ۵ شروری که احتمالا در بازی زیاد با آن‌ها برخورد خواهیم داشت، معرفی شدند. اما گویا یکی از غافله جا مانده بود؛ یکی که از همه هم مهمتر بود. تریلر بازی با یک سوال بی پاسخ به پایان رسید و خبر از یک توطئه بزرگ داد؛ توطئه‌ای که نشان می‌دهد داستان بازی سطحی نیست.

اینطور که به نظر می‌رسد قرار نیست در بازی با یک داستان ساده و کلیشه‌ای طرف باشیم. انگار در انحصاری جدید سونی، کسی قصد ندارد یک راست به سراغ نیویورک برود و آن را ویران کند. بلکه در تریلر E3 به وضوح می‌توان ۵ شخصیت‌ منفی دنیای اسپایدرمن را کنار هم دید که علیه او هم‌پیمان شده‌اند و می‌خواهند هر طور که شده پیتر پارکر را از سر راه خود بردارند.

این چیزیست که دستیار اسپایدرمن هم در دیالوگ‌هایش به آن اشاره می‌کند و از پیتر می‌خواهد که حواسش را کاملا جمع کند. اما پشت این توطئه بزرگ چه کسی قرار دارد؟ این نفر آخر کیست که توانسته این همه آنتاگونیست را کنار هم جمع کند و آن‌ها را برای از بین بردن تنها ابر قهرمان نیویورک هم قسم کرده؟

این سوالی است که احتمالا خود بازی، زمانی که به دستمان برسد به آن پاسخ می‌دهد. پاسخی که یک سردرد تمام عیار است و باید مدت‌ها درد انتظار آن را در مغز استخوانمان حس کنیم.

پیتر پارکر جدید همان اسپایدرمنی است که می‌خواستیم

Spider Man

مدتی پیش مطلبی کار کردیم تحت عنوان انتظاراتی که از اسپایدرمن جدید داریم. در یکی از این انتظارات به خلق و خوی شخصیت اسپایدرمن اشاره شد و گفتیم که پیتر پارکر جدید باید، بامزه، باهوش، خلاق و بذله‌گو باشد تا بتوانیم با او ارتباط برقرار کنیم.

خوشبختانه با تماشای تریلر جدید Spider Man بالاخره می‌توانیم در مورد این قضیه هم اطمینان حاصل کنیم. اسپایدرمن اینسومنیاک یک دقیقه هم ساکت نیست و مدام در حال ادای دیالوگ‌های جالبی است که اجرای بازی را دلنشین‌تر می‌کند و هر از گاهی باعث نشستن خنده‌ای رو لب‌هایمان هم می‌شود.

این چیزیست که واقعا باید حین نوشتن شخصیت مردعنکبوتی جدید روی آن فکر می‌شد و حالا اینطور به نظر می‌رسد که اینسومنیاک به این موضوع واقف بوده و توانسته اسپایدرمنی طراحی کند که هم از نظر ظاهری بی نقص است و هم از نظر شخصیت پردازی.

انیمیشن‌های بازی از آن چیزی که فکر می‌کنید روان‌تر هستند

Spider Man

شاید باورش سخت باشد، اما اینسومنیاک کاری کرده که با هر پرش مردعنکبوتی، می‌توانیم کشیده شدن عضلاتش را کاملا ببینیم. این دستاورد بزرگی است و در عین حال چیزی است که بازی به آن نیاز دارد.

مرد عنکبوتی هر ابرقهرمانی نیست که نشود برای انیمیشن‌‌های بدنش نگران نبود. روحیه مرد عنکبوتی طوری است که اگر در تمام نبردها و گشت و گذارهایش در سطح شهر، جنب و جوش نکند و حرکات اکروباتیکش را به نمایش نگذارد، شب خوابش نمی‌رود.

این چیزی است که اینسومنیاک واقعا خوب به آن دقت کرده و همیشه سعی داشته تا حس و حال اسپایدرمن بودن را به درستی در تریلرهای بازی به نمایش بگذارد.انصافا هم در تمام تریلرهای Spider Man، روی انیمیشن‌های ظریف و دقیق بدن مردعنکبوتی مانور خوبی داده شده تا خیال گیمرها از بابت حسی که قرار است دریافت کنند راحت باشد.

بسیاری از کسانی هم که توانسته‌اند بخش‌هایی از بازی را تجربه کنند، اذعان داشته‌اند که موشن کپچر‌های بازی در بهترین حالت خودشان قرار دارند؛ طوری که به محض شروع بازی، انگار واقعا لباس مرد عنکبوتی را به تن کرده‌اید.

مطالب مرتبط

مدیرعامل نینتندو از E3 2015 باز می ماند

برای دومین سال پیاپی، ساتورو ایواتا از پرواز کیوتو به لس آنجلس باز می ماند و در E3 2015 شرکت نمی کند. سال گذشته، وی به علت بیماری قادر به سفر نبود اما علت غیبت امسال وی مربوط به مسائل کاری است. نینتندو اگرچه چند سال گذشته را به خوبی پشت سر نگذاشته اما طی 3... ادامه مطلب

هدست جدید پلی استیشن 4، ماه آینده عرضه خواهد شد

سونی تا به امروز وسایل جانبی متعددی برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر کرده است، اما هدفون های داخل گوشی (In-ear) از قافله عقب مانده اند کمپانی ژاپنی صرفا به ساخت هدست هایی که روی گوش قرار می گیرند اکتفا کرده است. خوش بختانه سونی به تازگی از هدست استریوی جدید خود رونمایی کرده که... ادامه مطلب

سرانجام قابلیت تغییر نام کاربری به PSN اضافه شد

سرانجام سونی به کاربران خود اجازه داد تا بتوانند نام کاربری خود را در PSN تغییر دهند. این قابلیت در ابتدا برای کاربران محدودی در دسترس قرار می‌گیرد و بعد از مدتی انجام این کار برای تمام یوزرهای شبکه پلی استیشن امکان پذیر خواهد شد. بسیاری از کاربران PSN از نامی که در گذشته برای یوزر... ادامه مطلب

بررسی بازی Spider-Man؛ عنکبوتی بر فراز آسمانخراش‌های نیویورک

در بررسی بازی SpiderMan نگاهی به این مقوله داریم که آیا این عنوان در وانفسای گرانی بازار بازی در کشور، واقعا ارزش خریدن را دارد یا بهتر است از آن صرف نظر کنید و سراغ عنوان دیگری بروید؟ با دیجیاتو همراه باشید. ابرقهرمان‌ها بیش از یک دهه است که دنیای سرگرمی را فتح کرده‌اند ولی عمر آنها... ادامه مطلب

از قسمت بعدی فرنچایز محبوب Quake رونمایی شد [تماشا کنید]

صبح روز دوشنبه به وقت ایران و در جریان کنفرانس اختصاصی بتسدا، از قسمت بعدی فرنچایز محبوب و قدیمی Quake در کمال ناباوری رونمایی شد. این عنوان که یک شوتر اول شخص بوده و Quake Champions نام دارد، انحصارا برای رایانه های شخصی انتشار یافته و از فریم ریت 120 هم پشتیبانی می کند. براساس... ادامه مطلب

چه کسی E3 را برد؟

چند روزی می شود که کنفرانس ها و نمایشگاه E3 به اتمام رسیده اند و حالا ما ماندیم و آمار و ارقام. امسال نسبت به سال گذشته، 4 هزار نفر بیشتر در نمایشگاه حاضر شدند و کنفرانس ها هم بسیار محبوب بودند. اما چه کسی E3 را برد؟ چه کسی توانست دل مخاطبین را به دست... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x