همه چیز درباره آیفون 13
وبسایت اپل از ایجاد ۱.۷ میلیون شغل در اروپا خبر داد

وبسایت اپل از ایجاد ۱.۷ میلیون شغل در اروپا خبر داد

وبسایت اپل به تازگی خبری را درج کرده مبنی بر اینکه اپلیکیشن های توسعه یافته برای آیفون و دیگر محصولات آن، صدها هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده اند. طبق اطلاعات مندرج در بخشی از وبسایت اپل در حال حاضر بالغ بر ۱.۷ میلیون شغل به واسطه اپل و محصولاتش در اروپا ایجاد شده و انتظار می رود که این اعداد و ارقام مرتبا بیشتر و بیشتر شود.

البته این مشاغل در سرتاسر قاره سبز پراکنده شده اند و شامل ۲۲۰۰۰ نفر کارمند اپل و ۱۷۰ هزار شغل ایجاد شده از طریق تامین کنندگان می شوند و در کنار این موارد باید ۱.۵۷ میلیون شغل ایجاد شده به واسطه اقتصاد اپلیکیشن ها را هم اضافه نمود.

در میان کشورهای مختلف اروپایی هم انگلستان علیرغم فرضیات مطرح شده در خصوص اثرات منفی Brexit بر صنعت تکنولوژی اش، بیشترین سهم را از کسب و کار پر سود اپل داشته. کمپانی کالیفرنیایی اعلام کرده بالغ بر ۶۰۰۰ نیرو در بریتانیا دارد و اکوسیستم اپ استور یز تاکنون ۲۹۱ هزار فرصت شغلی را در قلمرو این کشور ایجاد کرده است.

اپل استور

اما ۲۲ هزار کارمند اپل که در اروپا مشغول به کار هستند در طیف وسیعی از وظایف به خدمت گرفته شده اند: از کار در خرده فروشی های اپل گرفته تا مهندسی موبایل هایش که در این خرده فروشی ها به دست مشتریان می رسند. گفتنی است در حال حاضر ۱۱۲ فروشگاه در ۱۰ کشور اروپایی فعالیت دارند که هرکدامشان علاوه بر نیروهای سازمانی اپل، افرادی دیگری را استخدام کرده اند.

شمار نیروهای اپل از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون ۱۵۰۰ درصد رشد داشته است

طبق اعلام وبسایت اپل از سال ۲۰۰۰ میلادی شمار کارکنان آن در اروپا حدودا ۱۵۰۰ درصد رشد داشته که این رقم در نوع خود تحسین برانگیز است. اما این تازه بخشی از ارقام ارائه شده از سوی اپل در بخش مشاغل وبسایتش است. این شرکت همچنین اشاره ای دقیق به تعداد تامین کنندگان و اقتصاد اپلیکیشن هایش داشته که در واقع تعداد مشاغل ایجاد شده از سال ۲۰۰۸ میلادی (همزمان با راه اندازی اپ استور برای آیفون) را نمایش می دهد.

تمامی این اطلاعات نیز در صفحه تازه ای ذکر شده اند که اپل به وبسایت خود اضافه کرده و تاثیر فعالیت های این شرکت روی اقتصاد جهانی را به تصویر می کشند.

در این صفحه می خوانیم که اپل سال گذشته ۱۰ میلیارد یورو را به واسطه ۴۳۰۰ تامین کننده خود در اروپا صرف کرده و از زمان راه اندازی اپ استور در سال ۲۰۰۸ میلادی توسعه دهندگان اروپایی بالغ بر ۲۰ میلیارد یورو در سرتاسر دنیا کسب درآمد داشته اند.

شاید به خواندن این مطلب علاقمند باشید:

تمام کارمندان اپل از این پس میزهای ایستاده خواهند داشت

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato