ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نام دامنه
تکنولوژی

۲۰ سال زندان در انتظار مردی که می خواست با اسلحه یک نام دامنه را از آن خود کند

هرچه افراد و گروه های بیشتری به فضای وب ملحق می شوند و اسامی دامنه را یکی پس از دیگری در اختیار می گیرند، بازار فروش دامین ها نیز داغ تر می شود و علاقمندی ...

هرچه افراد و گروه های بیشتری به فضای وب ملحق می شوند و اسامی دامنه را یکی پس از دیگری در اختیار می گیرند، بازار فروش دامین ها نیز داغ تر می شود و علاقمندی برای تصاحب آنهایی که راحت تر به خاطر سپرده می شوند نیز افزایش پیدا می کند. از آنجا که به این خاطر پیدا کردن دامین مناسب روز به روز دشوارتر می شود، برخی با استفاده از راهکارهای عجیبی در صدد تصرف این دامین ها بر  می آیند. برای نمونه مردی در آمریکا با توسل به خشونت و استفاده از اسلحه تصمیم گرفته که نام دامنه دلخواهش را بدست آورد.

شرمن هاپکینز جونیور از آیووای آمریکا به خاطر تلاش مسلحانه برای در اختیار گرفتن کنترل نام دامنه doitforstate.com به ۲۰ سال حبس در زندان فدرال آمریکا محکوم شده است.

چند روز پیش هاپکینز با زور وارد منزل یک آمریکایی به نام اتان دیو شده و بعد از آنکه اسلحه اش را روی شقیقه وی قرار داده او را مجبور کرده که مالکیت نام دامنه doitforstate.com را در اختیارش قرار دهد. دیو نیز در ادامه از سارق خواسته که ایمیل و شماره تماسش را در اختیار وی قرار دهد تا فرم مربوط به مالکیت را پر کند اما هاپکینز چند ضربه ای را با بدنه اسلحه به وی وارد کرده و او را تهدید به مرگ نموده. دیو اما موفق شده که کنترل اسلحه را در دست بگیرد و حتی تیری را به سمت وی شلیک کند اما این اتفاق بعد از آن رخ داده که سارق تیری را به پای او زده بود.

البته هنوز مشخص نیست که هاپکینز چرا دقیقا به زور متوسل شده اما خود این دامنه میتوانست حاوی اطلاعات خوبی در این باره باشد. آنطور که نشریه مادربورد گزارش داده است doitforstate.com وبسایتی است که دانشجویان دانشگاه ایالتی آیووا برای اعتراف به کارهایی استفاده می کنند که نباید انجام می دادند و به نحوی در آن از برخی فعالیت هایشان ابراز ندامت می کنند.

به نظر می رسد که هاپکینز قصد داشته از این پلتفرم بدون آنکه پولی به دیو بپردازد برای بیان خاطراتش استفاده نماید و ابدا ایده ای در مورد اینکه چه مجازاتی در انتظارش بوده در سر نداشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی