ترامپ به کوک قول داد که افزایش تعرفه‌ واردات شامل آیفون نخواهد شد

به تازگی دونالد ترامپ به تیم کوک مدیر عامل اپل اطمینان خاطر داد افزایش تعرفه‌ واردات جدیدی که دولت آمریکا برای محصولات چینی تعیین کرده شامل حال آیفون‌ها نخواهد شد.

ماه گذشته مدیر عامل اپل طی ملاقاتی که با رییس جمهور داشت به او متذکر شد که تغییر سیاست‌ در حوزه‌ی تجارت با چین می‌تواند تاثیر منفی بسیار زیادی بر تعرفه‌های مالیاتی بگذارد. افزایش این تعرفه‌ها نیز قیمت تمام شده‌ی آیفون‌ها را برای مشتریان بالا خواهد برد چرا که گوشی‌های برند معروف آمریکایی در کشور چین ساخته می‌شوند.

پس از آن دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که ارزش کالاهای‌ تکنولوژیک چینی که به آمریکا وارد می شوند، سالانه چیزی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار است.

به همین دلیل رئیس جمهور ایالات متحده تصمیم گرفت که دولتش از ماه آینده تعرفه ۲۵ درصدی برای این قبیل کالاها در نظر بگیرد.

این مسئله موجب می‌شود تعرفه واردات بیش از ۱۱۰۰ نوع محصول تغییر یابد. اکنون رییس جمهور آمریکا به محصولاتی نظیر تلفن همراه و تلویزیون اشاره کرد و اعلام نمود که افزایش تعرفه شامل اجناسی که توسط مصرف کنند‌گان آمریکایی خریداری می‌شود، نخواهد شد.

افزایش تعرفه‌ واردات

تصمیم رییس جمهوری آمریکا در مورد افزایش تعرفه‌ واردات از چین، آتش اختلاف میان واشینگتن و پکن را دوباره شعله ور کرده است چرا که چند وقت پیش و با اعلام تخفیف هایی از طرف دولت آمریکا برای ورود مجدد کمپانی بزرگ ZTE به بازار این کشور، تصور می شد که تنش ها در حال فرونشستن است.

گفتنی است که افزایش تعرفه‌ واردات ، در واقع عکس العمل آمریکا در برابر سیاست‌ها‌ی چین است. چند وقتی است که چین از کمپانی‌های خارجی درخواست کرده که اطلاعات محرمانه‌ی کسب و کارهای حوزه‌ی تکنولوژی، اختراعات و مالکیت فکری را به دولت این کشور تحویل دهند.

 

تماشا کنید:نگاهی به عملکرد Daisy، ربات جدید بازیافت کننده آیفون ها

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟