درگ مک لارن 720S و فراری 488 GTB [تماشا کنید]

بر روی کاغذ و از لحاظ تکنیکی مک لارن ۷۲۰S و فراری ۴۸۸ GTB رقیب یکدیگر هستند که حتی قیمت، موتور و عملکرد تقریبا یکسانی دارند. اما همیشه به خصوص در دنیای خودرو نتیجه ی روی کاغذ در عمل نیز پیاده سازی نمی شود. به همین علت وبسایت DRAGTIMES مسابقه درگی بین این دو خودرو برگزار کرده است.

مک لارن ۷۲۰S از یک موتور ۴ لیتری V8. Biturbocharged بهره می برد که توان تولید ۷۱۰ اسب بخار را دارد و وزن آن چیزی معادل با ۱۴۴۲ کیلوگرم است. اما فراری با موتور V8 خود که از حجم ۳.۹ لیتر برخوردار است توان تولید ۶۶۰ اسب بخار را داشته و وزنی معادل ۱۴۷۵ کیلوگرم دارد. تا به اینجا کار برتری کامل با ۷۲۰S است.

همانطور که در ویدئو مشاهده می کنید در نقطه استارت هنگامی که چراغ سبز می شود فراری کمی زودتر نسبت به مک لارن راه افتاده و حدود یک ماشین فاصله بین آنها ایجاد می شود. در حالی که فراری در حال دور شدن است مک لارن هرچه سریعتر به آن نزدیک شده و در نهایت از آن عبور می کند.

مک لارن 720S

طبق زمان های ثبت شده در زمان سنج پیست، مک لارن ۷۲۰S توانست در مدت ۱۰.۷ ثانیه با سرعت ۲۳۳.۳۳ کیلومتر بر ساعت مسافتی در حدود ۴۰۰ متر را طی کند در حالی که فراری ۴۸۸ GTB در شرایط مشابه در زمان ۱۱.۳۳۸ ثانیه با سرعت ۲۰۴.۶۶ کیلومتر بر ساعت مسافت مذکور را طی کرد.
هرچند مک لارن شروع خوبی را از خود نشان نداد اما اختلاف زمان مذکور به خوبی برتری این خودرو را در عمل نشان می دهد.

البته کمپانی فراری جای تاسفی برای خودروهای تولیدی خود قرار نداده است. هرچند در این مسابقه درگ فراری ۴۸۸ GTB نتونست مک لارن ۷۲۰S را شکست دهد اما این کمپانی سال گذشته از خودروی سوپر اسپرتی به نام ۴۸۸ PISTA رونمایی کرد که پیش بینی می شود به راحتی بتون مک لارن مذکور را شکست بدهد. طبق گفته های فراری ۰ تا ۱۰۰ این خودرو برابر ۲.۹ ثانیه بوده و از همان موتور ۴۸۸ بهره می برد اما توان تولیدی آن چیزی برابر با ۷۱۰ اسب بخار است.
اینجا است که مک لارن با یک رقیب جدی مواجه می شود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟