مک بوک پرو 2018 اپل به چه پردازنده ای مجهز خواهد شد؟

مک بوک پرو 2018 اپل به چه پردازنده ای مجهز خواهد شد؟

در حالی که جدیدترین پردازنده های اینتل راه خود را به لپتاپ ها باز کرده اند، اکنون زمان مناسبی است که نگاهی داشته باشیم به پردازنده های احتمالی که در مک بوک پرو ۲۰۱۸ تعبیه خواهند شد.

نشریه فوربز در این باره می گوید با وجود اینکه گزارش ها اشاره به هیچ تغییر یا تغییرات کمی در مک بوک پرو های سال ۲۰۱۸ دارند، ولی اپل معمولاً قطعات داخلی را دستخوش تغییراتی می کند. در ادامه به بررسی پردازنده های احتمالی برای مک بوک پرو ۲۰۱۸ خواهیم پرداخت.

مک بوک پرو ۲۰۱۸ نسخه ۱۳ اینچی

پردازنده های سری کَبی لِیک R کاندیدای خوبی برای این لپتاپ هستند. این پردازنده های نسل ۸ اینتل اکنون در بسیاری از لپتاپ های ۱۳ اینچی از جمله دل XPS 13 و اچ پی اسپکتر ۱۳ ارائه شده اند.

مک بوک پرو 2018
پردازنده های سری کبی لیک R اینتل، گزینه های محتمل برای نسخه ۱۳ اینچی مک پرو ۲۰۱۸

این پردازنده ها در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند و برای اولین بار پردازنده های ۴ هسته ای را به لپتاپ های سبک وزن و باریک آوردند. بالاترین پردازنده این لیست Core i7-8650U است که فرکانس پایه ۱.۹ گیگاهرتزی دارد.

البته شاید این سری پردازنده ها بیش از حد برای لپتاپ های ۱۳ اینچی اپل قوی باشند ولی در عوض دوام باتری بالا را برای آنها به ارمغان بیاورد. شاید هم پردازنده هایی از جدول زیر برای آنها در نظر گرفته شود:

مک بوک پرو 2018
پردازنده های سری کافی لیک اینتل

همچنین یکی از کارشناسان وبسیات پی سی وُرد گمانه زنی کرده که اپل احتمالاً از پردازنده Core i7-8559U از سری کافی لیک (با فرکانس پایه ۲.۷ گیگاهرتز) برای مک پرو ۱۳ اینچی آتی استفاده خواهند کرد. به گفته او این پردازنده می تواند کارایی بسیار بالاتری را نسبت به پردازنده دو هسته ای نسل هفتم ارائه دهد.

علاوه بر این گفته شده که کارت کارت گرافیکی این لپتاپ ها ارتقا خواهد یافت. پردازنده های نسل هشتم کافی لیک اینتل از ۱۲۸ گیگابایت حافظه eDRAM بهره می برند، در حالی که این میزان برای نسل قبلی ۶۴ مگابایت بوده. همچنین رم های کمی سریعتر LPDDR3 با فرکانس کاری ۲۱۳۳ مگاهرتز می توانند بهبود اندکی در کارایی گرافیک دستگاه ایجاد کنند. البته رم های DDR4 نیز پشتیبانی می شود، ولی اپل احتمالاً به منظور افزایش شارژدهی مک پرو ۲۰۱۸ به سراغ همان رم های DDR3 خواهد رفت.

مک بوک پرو ۲۰۱۸ نسخه ۱۵ اینچی

برای این لپتاپ ها می توان پردازنده های جدول بالا با پردازنده Core i9-8950HK در بالای لیست را متصور بود. در این صورت شاهد افزایش کارایی قابل ملاحظه نسبت به مک بوک پرو ۱۵ اینچی فعلی با پردازنده کبی لیک خواهیم بود.

این پردازنده از ۶ هسته پردازشی بهره می برد و فرکانس کاری پایه آن ۲.۹ گیگاهرتز است؛ در حالی که حداکثر فرکانس ۴.۸ گیگاهرتزی را ارائه می دهد. همچنین به ۱۲ مگابایت حافظه کش مجهز شده و مصرف انرژی آن ۴۵ وات است.

گزینه دیگر می تواند پردازنده هایی از سری کبی لیک G، مواردی از جمله جدول زیر باشد. به عنوان نمونه پردازنده Core i7-8809G با فرکانس پایه ۳.۱ گیگاهرتزی و حداکثر فرکانس ۴.۲ گیگاهرتز، می تواند یکی از گزینه ها باشد. این پردازنده از کارت گرافیک رادئون RX Vega M GH بهره می برد.

مک بوک پرو 2018
پردازنده های سری کبی لیک G اینتل

در نهایت احتمال می رود نسخه خاصی از پردازنده سری کبی لیک G به طور ویژه برای نسخه ۱۵ اینچی مک بوک پرو ۲۰۱۸ طراحی شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato