آغاز ثبت نام تاکسی آریو توسط سایپا- تیر 97

اتحادیه تاکسیرانی‌ های شهری کشور تفاهم نامه ورود تاکسی آریو را به ناوگان حمل و نقل عمومی در دو مدل دستی و اتوماتیک با شرکت سایپا نهایی کرده است و ثبت‌ نام این خودرو از سوم تیرماه‌ آغاز شده است.
متقاضیان دریافت تاکسی آریو می‌ توانند از طریق دو سامانه‌ "توسعه ناوگان تاکسیرانی" و "یکپارچه نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری" و با تأیید سازمان‌ های تاکسیرانی در هر شهر ثبت نام نمایند.آریو که در کلاس سدان های جمع و جور در حد فاصل سگمنت های C یا D طبقه بندی می شود از نظر طراحی ظاهری به برادران ژاپنی تویوتا نشان خود شباهت کامل دارد.جالب آنکه زایتو Z300 یا همان سایپا آریو از نظر فنی نیز به ژاپنی ها وابسته است و از قوای محرکه ساخت میتسوبیشی سود می برد، این خودرو در چین با نام زوتای Z300 شناخته می شود. موتور ۱۶۰۰ این خودرو می تواند حدود ۱۲۰ اسب بخار تولید کند.تاکسی آریو

نحوه واگذاری تاکسی آریو

یکی از مزیت‌ های این طرح نسبت به طرح‌ های دیگر این است که سخت ‌گیری‌ ها در حوزه تضامین بانکی برطرف شده است و رانندگان با دادن چک به صورت اقساط شش ماه به شش ماه می‌ توانند خودروی جدیدشان را تحویل بگیرند. همچنین به فراخور مدت بازپرداخت و مبلغ وامی که راننده تقاضای استفاده دارد، نرخ سود متفاوت و میانگین آن حدود ۱۶ درصد است. در این طرح حداکثر ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد.قیمت خودروی تاکسی آریو حدود ۵۳ تا ۶۰ میلیون تومان
بر اساس گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌ های شهری کشور، قیمت خودروی آریو با دنده دستی حدود ۵۳ میلیون تومان و با دنده اتوماتیک حدود ۶۰ میلیون تومان است. افرادی که متقاضی دریافت تاکسی آریو به صورت نقدی باشند از تخفیف ۳۰ میلیون ریالی بهره مند خواهند شد.
همچنین گروه خودروسازی سایپا شرایط فروش نقدی ،اعتباری و پیش فروش آریو اتوماتیک را اعلام کرد. شرایط فروش خودروی آریو از تاریخ ابلاغ این بخشنامه بصورت محدود مطابق جدول ذیل جاری می گردد .
شرایط فروش آریو اتوماتیک - تیرماه۹۷

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟