پتنت جدید اپل از ضربه گیر هوشمند آیفون‌ها خبر می‌دهد

پتنت جدید اپل از ضربه گیر هوشمند آیفون‌ها خبر می‌دهد

چند سالی که آیفون به انتخاب اول بسیاری از کاربران تبدیل شده و از محبوبیت فوق ‌العاده‌ای برخوردار است. با این حال این موبایل قوی‌ترین و بادوام‌ترین موبایل  جهان به شمار نمی‌رود. بسیاری از کاربران مشکلی اساسی با شکسته شدن نمایشگر‌هایشان دارند و این مسئله موجب نارضایتی‌شان شده است. از این رو به نظر می‌رسد که شرکت سازنده به دنبال رفع این مشکل است چرا که پتنت جدید اپل نشان می‌دهد کمپانی کوپرتینویی به دنبال رفع این مشکل است.

بر اساس پتنت جدید اپل ، این شرکت قصد دارد ضربه گیر‌های هوشمندی برای آیفون‌هایش تعبیه کند تا در مواقع مورد نیاز از گوشی بیرون زده و شدت ضربه به نمایشگر را کم کنند.

نحوه کار این سیستم بدین شکل است که زمانی که آیفون از دستتان می‌افتد، سنسور‌های حرکتی تعبیه شده در موبایل تشخیص می‌دهد که موبایل در هوا است و هر لحظه امکان دارد که با زمین برخورد کند.

دیتای بدست آمده از این سنسور‌ها به پردازشگر موبایل رفته و بدین ترتیب مشخص می‌شود که کدام قسمت از آیفون قرار است با زمین برخورد کند. پس از مشخص شدن این قسمت، ضربه‌گیر‌های قرار داده شده در پنل کناری این موبایل برحسب نیاز بیرون زده و سعی می‌کنند تنها طی چند ثانیه با تغییر جهت آیفون و کم کردن شدت ضربه، از آسیب رسیدن به نمایشگرش جلوگیری کنند.

ضربه گیر‌های هوشمند اپل به قاب‌های مجهز به ایربگ‌‌ شباهت بسیار زیادی دارند و در طراحی آنها سیستم مشابهی بکار رفته است.

یک مهندس خلاق آلمانی طراح قاب مورد بحث است و اختراع او تا به حال چندین جایزه خلاقیت را به خود اختصاص داده است.

حال باید دید پتنت قاب محافظ active damping که به تازگی به ثبت رسیده قارد است زودتر عرضه شود یا اپل با منابع فوق العاده خودش می‌تواند بار دیگر اولین شرکتی باشد که فناوری نوینی طراحی می‌کند.

تماشا کنید: ایربگ برای تلفن های همراه

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato