گزارش: سرفس فون مایکروسافت تا پایان امسال هم معرفی نخواهد شد

برای آن دسته از افرادی که با شایعات و رندرها به وجد آمده و امیدوار بودند که سرفس فون افسانه ای مایکروسافت، موبایل بعدی شان باشد خبری بد داریم. بنابر گزارش های تازه، عرضه این دیوایس تاشو که با نام رمز «آندرومدا» شناخته می شود حداقل تا پایان سال جاری میلادی به تعویق افتاده است. گفته می شود که دلیل این تاخیر، به مشکلات سیستم عامل آندرومدا باز می گردد که قرار بود در آپدیت رد استون ۵ ویندوز ۱۰ قرار گیرد اما هنوز به خاطر مشکلات کیفی و زمانی، برای ادغام با ویندوز ۱۰ آماده نیست.

علاوه بر این، ظاهراً مایکروسافت متوجه شده که تقاضای زیادی برای دیوایسی که در برخی پتنت ها شرح داده شده وجود ندارد؛ خصوصاً اگر قرار باشد سرفس فون صرفاً اپلیکیشن های مایکروسافت استور را به اجرا در بیاورد. تحلیلگران حالا براساس ایمیل ها و مستندات افشایی مایکروسافت گمان می کنند که سرفس فون، دیوایسی است که تمام معادلات را برهم خواهد زد؛ اما به شرطی که بتواند از روند آشفته توسعه خود بیرون آمده و روشنایی روز را ببیند.

برخی عقیده دارند که پتانسیل های سرفس فون، امکان تکامل هرچه بیشتر آن را در آینده مهیا خواهد کرد. بنابراین امکان دارد که یک روز در طراحی این دستگاه بازنگری شده و به جای دیوایسی جیبی، شاهد ورژن متفاوتی از آن در قالب یک لپ تاپ باشیم.

با توجه به تمام این مسائل، طرفداران مایکروسافت و ویندوز یکبار دیگر باید هیجان درونی خود را سرکوب کنند؛ زیرا اینطور که از شواهد بر می آید، خبری از معرفی دستگاه تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نخواهد بود و هنوز باید مدتی بسیار طولانی منتظر باشیم تا آنچه مایکروسافت در ذهن دارد در قالب دیوایسی واقعی تجلی پیدا کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟