تبلت سرفس 400 دلاری مایکروسافت در راه است؟

گزارش شده که مایکروسافت در حال کار روی سرفس ارزان قیمت 400 دلاری است؛ تبلتی که در هفته جاری نشانه هایی از آن در کمیسییون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) مشاهده شده است.

به گزارش وبسایت ورج اسنادی از FCC به شارژر کم توانی اشاره کرده اند که به نظر می رسد مربوط به سرفس با سخت افزار ضعیف تر و کوچکتری باشد. با این حال جزئیات بیشتری در باره این تبلت منتشر نشده. خبرگزاری بلومبرگ نیز پیشتر خبر از قصد مایکروسافت برای عرضه سرفس 10 اینچی داده بود که لبه های گرد تری خواهد داشت و به درگاه شارژ USB-C مجهز خواهد شد.

علاوه بر این گفته می شود مدل های جدید سرفس سبک تر از مدل کنونی سرفس پرو خواهد بود، از پردازنده های اینتل بهره خواهد برد و به نسخه کامل ویندوز 10 مجهز خواهند شد. از سوی دیگر گزارش شده که مایکروسافت قصد دارد نسخه ای از تبلت کوچکتر خود را با پشتیبانی از شبکه های مخابراتی LTE همراه کرده و در عین حال کاور کیبورد، قلم و ماوس ارزان تری برای آن عرضه کند.

Mobit

سرفس ارزان

سرفس ارزان قیمت عمدتاً مصرف کنندگان و دانش آموزانی را هدف خواهد گرفت که نمی خواهند هزینه گزافی برای مدل های قدرتمند تر سرفس بپردازند. پیش از این و در 3 سال پیش مایکروسافت نمونه ارزان قیمت تر و کوچکتری از سرفس 3 را روانه بازرها کرده بود که هدف آن دانش آموزان بودند. البته اکنون تولید این مدل متوقف شده است.

مایکروسافت هنوز خبری از کار روی نسخه کوچکتر سرفس نداده و مشخص نیست ردموندی ها چه زمانی قصد دارند از این محصول ارزان قیمت تر خود رونمایی کنند. گرچه اطلاعاتی که در FCC مشاهده شده امید بخش به نظر می رسند. با این حال معمولاً تا زمانی که محصولات، آزمایش ها را سپری نکرده باشند و آماده معرفی نباشند، سر از فهرست های FCC در نمی آورند.

شاید در نهایت شاهد رونمایی از سرفس ارزان قیمت مایکروسافت پیش از فصل بازگشایی مدارس و در انتهای تابستان باشیم

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟