کانن و نیکون چگونه به دوربین بدون آینه و فول فریم سونی A7 III پاسخ می دهند

کانن و نیکون چگونه به دوربین بدون آینه و فول فریم سونی A7 III پاسخ می دهند

سونی در اسفند سال ۹۶ از دوربین بدون آینه و با حسگر فول فریم دوربین A7 III رونمایی کرد؛ دوربینی با ابعادی نسبتاً جمع و جور با قیمت ۲۰۰۰ دلاری. این دوربین به کابوس هر شب کانن و نیکون بدل شد، آن هم در زمانی که موبایل های هوشمند عرصه را برای دوربین های «ببین و بگیر» حسابی تنگ کرده اند. اما دو رقیب ژاپنی چه پاسخی برای سونی دارند؟

انگار دو برند نامدار دنیای دوربین های عکاسی چندان هم بیکار ننشسته اند. ظاهراً قرار است نیکون تا پیش از پایان ماه جاری میلادی و در پاسخ به دوربین A7 III سونی از دو دوربین بدون آینه فول فریم رونمایی کند. مدل ارزان تر این دوربین ها مجهز به یک حسگر ۲۵ مگاپیکسلی بوده و به همراه لنز قیمتی کمتر از ۳۰۰۰ دلار خواهد داشت. مدل گرانتر نیز از یک حسگرفول فریم ۴۵ مگاپیکسلی بهره خواهد برد و در حدود ۴۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

هردوی این دوربین ها برای آن که بتوانند با شاهکار سونی رقابت کنند از بدنه ای جمع و جور و همچنین لرزشگیر اپتیکال ۵ محوره برخوردار خواهند بود. علاوه بر این به نظر می رسد نوع اتصال لنز جدیدی برای این دوربین ها در نظر گرفته خواهد شد. البته هنوز باید برای ورود یک بدون آینه پرچمدار از جانب نیکون منتظر ماند. محصول مورد بحث قرار است در بهار ۲۰۱۹ از راه برسد.

برای دریافت پاسخ کانن به  A7 III سونی زمان بیشتری را باید به انتظار بنشینید. وعده عرضه دو دوربین بدون آینه فول فریم کانن تا پبش از اواسط سال آینده میلادی داده شده است. این دوربین ها مجهز به سنسورهای ۳۰.۴ و ۲۴ مگاپیکسلی خواهند بود و هردوی آنها می توانند با رزولوشن ۴K به ثبت ویدیو بپردازند. با این حال امید می رود که اتصال دوربین کنن همچنان با لنزهای فعلی این شرکت سازگار باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato