نسخه اگزینوس ۹۸۲۰ گلکسی نوت 9 در گیک‌بنچ رویت شد

نسخه اگزینوس ۹۸۲۰ گلکسی نوت 9 در گیک‌بنچ رویت شد

بسیاری از طرفداران کهکشانی‌های سامسونگ بی صبرانه منتظر عرضه‌ی گلکسی نوت ۹ در چند هفته‌ی آینده هستند و به همین دلیل اطلاعات زیادی از این گوشی در فضای مجازی منتشر شده است. در حال حاضر کاربران اطلاعات زیادی درباره‌ی تجهیزات داخلی این موبایل بدست آورده‌اند اما به تازگی نمرات این پرچمدار در سایت گیگ‌بنچ رویت شده که نحوه‌ی عملکرد واقعی چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ آن را مشخص می‌کند.

نمره‌ی بالای بدست آمده در سایت گیک‌بنچ نشان می‌دهد که با چیپستی بسیار قدرتمند طرفیم چرا که این تلفن هوشمند با شماره مدل SM-N960X موفق شده در تست تک هسته‌ای و چند هسته‌ای این وبسایت به ترتیب امتیاز ۴۰۸۹ و ۱۲۲۴۶ را کسب کند.

باید گفت پیش از این گلکسی نوت ۹ پلاس با چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ خود توانسته بود که در تست تک هسته ای و چند هسته‌ای همین وبسایت به ترتیب امتیاز ۳۳۷۲ و ۸۶۷۹ را کسب کند. بدین ترتیب با نمرات یاد شده، اگزینوس ۹۸۲۰ به کار رفته در پرچمدار بعدی سامسونگ در میان قدرتمندترین چیپست‌های موجود بازار قرار خواهد گرفت.

پیش از این گفته شده‌ بود که اگزینوس ۹۸۲۰ در گلکسی اس ۱۰ بکار خواهد رفت و انتظار نمی‌رفت که گلکسی نوت ۹ نیز از این چیپست برخوردار باشد. علاوه بر این، مدل به نمایش گذاشته شده از ۴ گیگابایت رم بهره می‌برد در حالی که گفته می‌شد پرچمدار بعدی سامسونگ از ۶ گیگابایت رم برخوردار باشد.

پیش از این شایعه شده که چیپست پرچمدار بعدی سامسونگ یعنی اگزینوس ۹۸۲۰ از چینش هسته های ۴+۲+۲ بهره می‌برد.

در این حالت هشت پردازشی از سه خوشه مختلف تشکیل خواهند شد؛ دو هسته ارتقا یافته اختصاصی موسوم به Mongoose M4، دو هسته پرقدرت کورتکس A76 یا A75 استاندارد و چهار هسته کورتکس A55 کم مصرف برای انجام کارهای سبک.

این ترکیب سه تایی به لطف معماری جدید کمپانی ARM موسوم به DynamIQ قادر خواهند بود تا در هر سناریوی پردازشی بهترین توان را در اختیار قرار دهند.

 

تماشا کنید: طرح های هنرمندانه گرافیست عرب از گلکسی اس ۱۰

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato