برجسته ترین هکر بازی های پی سی دستگیر شد

برجسته ترین هکر بازی های پی سی دستگیر شد

کمپانی سازنده قفل ضد هک Denuvo با شکایت از برجسته ترین هکر بازی های پی سی در ماه های اخیر، باعث دستگیر شدن او شد. این هکر که Voski نام دارد طی روزهای اخیر بازی هایی که با استفاده از قفل دنوو ایمن شده بودند را کرک و به صورت رایگان در سطح اینترنت منتشر کرده بود.

او در بلغارستان زندگی می کند و بعد از آن که جامعه هکرها تصور می کردند که دیگر راهی برای شکستن نسخه جدید قفل دنوو وجود ندارد، این کار را انجام داد.  در حال حاضر کمپانی Denuvo با همکاری پلیس مجارستان توانسته تا سایت Voski را از دسترس خارج کند. واکنش او نسبت به این موضوع اینگونه بود: «سرانجام این اتفاق رخ داد. نمی توان گفت که انتظارش را نداشتم. دنوو پرونده ای علیه من را تحویل مقامات بلغارستان داد.»

این حکم باعث شده تا پلیس بلغارستان برای دستگیری او اقدام کند: «پلیس روز گذشته آمد و سرور و پی سی شخصی من را گرفت. من باید به پلیس مراجعه کرده و شرایط را توضیح می دادم. بعد از آن با Denuvo تماس گرفتم و راه حلی صلح آمیز را برای حل این مشکل پیشنهاد دادم.»

هکر بازی های پی سی

البته کمپانی سازنده Denuvo واکنشی به حرف های این هکر بازی های پی سی نشان نداده و همه چیز را به دادستان پرونده سپرده است. در دنباله این اتفاقات، شرکت مادر دنوو یعنی کمپانی Irdeto خبر دستگیری Voski را تایید کرده و این کار را یک همکاری بین Irdeto و پلیس سایبری بلغارستان می داند.

Voski اعلام کرده که دیگر نمی تواند به کار خود در این زمینه ادامه دهد و با گفتن «شاید کسی دیگر بتواند مبارزه مرا ادامه دهد» از دیگر هکرها برای ادامه یافتن عرضه بازی های پی سی به صورت رایگان دعوت کرده است.

از زمان شروع به کار قفل Denuvo تا به امروز، انتقادهای بسیاری به شرکت سازنده آن و بازیسازانی که از این قفل روی عناوین خود استفاده می کنند مطرح شده است. در نهایت باید گفت که با توجه به این اتفاقات هنوز مشخص نیست که سرنوشت بازی های کرکی و گیمرهایی که از این راه هنر هشتم را دنبال می کردند چه می شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato