افتتاح نمایشگاه الکامپ ۲۴ با حضور وزیر ارتباطات

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ امروز ششم مرداد ماه آغاز به کار کرد و با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات رسماً افتتاح شد.

این چهارمین الکامپ متوالی است که برگزاری اش به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور سپرده می‌شود. در مراسم افتتاحیه، محمدباقر اثنی عشری، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، این رویداد را قدیمی‌ترین نمایشگاه فناوری ایران معرفی کرد و خبر از خیزش استارتاپ‌ها و کسب‌وکارها نوپا در آن داد.

اثنی عشری در همین رابطه گفت: «الکامپ ۲۱ و ۲۲ همراه شد با خیزش سرویس‌های آنلاین و امروز تاثیر این موضوع بر زندگی مردم را مشاهده می‌کنیم.» اثنی عشری خبر داد که کسب‌وکارهای نوپا کیفیت زندگی را افزایش داده اند و وجودشان باعث ثروت‌سازی، ایجاد شفافیت و رفاه برای مردم شده است.

او همچنین در خصوص آمارهای مربوط به الکامپ گفت که این نمایشگاه امسال در فضایی ۲۷ هزار متری برگزار می‌شود و فضای مختص الکام استارز نیز در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است که این، یک پیام روشن در خصوص شکل‌گیری کسب‌وکارهای نوپاست.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات اما این رویداد را به شکلی متفاوت آغاز کرد و به جای ستایش پیشرفت‌ها، به سراغ اشاره به مشکلات رفت و خبر داد که در کشور چالش‌های بزرگی وجود دارد؛ از چالش کمبود آب که در سال‌های اخیر و سال‌های پیش رو بیشتر با آن مواجه می‌شویم و همچنین قطعی برقی که این روزها در سراسر کشور تجربه می شود.

او راه حل برای ذخیره و استفاده صحیح از منابع را در فناوری اطلاعات می‌بیند و در همین رابطه گفت:

«ما هم در کشور به جز کم آبی با چالش‌های زیادی مواجه‌ایم. همه‌مان تجربه تلخ قطع برق را حس‌کرده‌ایم. تجربه‌های تلخی هم از بروکراسی اداری در کشور داریم. در کنار این چالش‌ها جوان‌هایی هم داریم که در شرایط سخت پیشرفت کرده‌اند. در همه دنیا تقابل چالش و ظرفیت، رشد را می‌سازد. ما امروز هم چالش‌های بزرگی را تجربه می‌کنیم اما با خودتان مرور کنید که چهار سال پیش وضعیت کشور چگونه بود و اکنون چیست. وظیفه حاکمیت برای انقلاب دیجیتالی، هموار کردن مسیر است.»

وی به امضای سند تحول دیجیتال در حوزه کشاورزی اشاره کرد و خبر داد که با این روند، ۳۵ درصد در منابع آبی کشور صرفه جویی می‌شود.  وی همچنین در خصوص لایحه صیانت و حفاظت از داده‌ های شخصی که امروز قرار است در الکامپ رونمایی شود گفت: «لایحه صیانت و حفاظت از داده‌ های شخصی، باعث رشد کسب‌وکارهای نوپا می‌شود. حضور فعالانه مجلس در کنار ما هم بسیار ارزشمند بوده است. امیدواریم با همین جدیت به حوزه کپی رایت هم ورود کنیم هرچند چالش‌های بزرگی پیش روی خود داریم.»

نمایشگاه الکامپ امروز کار خود را آغاز کرده و تا سه شنبه، نهم مرداد ماه ادامه دارد. علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۰ الی ۱۸ به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato