دولت فیلیپین باز هم با بولدوزر خودروهای قاچاق را نابود کرد [تماشا کنید]

دولت فیلیپین باز هم با بولدوزر خودروهای قاچاق را نابود کرد [تماشا کنید]

چند وقت پیش بود که نابودی چندین دستگاه خودروی لوکس توسط دولت فیلیپین سر و صدای زیادی بر پا کرد. رودریگو دوترته رئیس جمهور این کشور آسیایی دلیل نابودی خودروهای یاد شده را مقابله با واردات غیر قانونی عنوان نموده و در حین مراسم از عزم جدی خود برای ریشه کن کردن قاچاق کالا خبر داده بود.

ظاهرا دولت فیلیپین اخیرا باز هم با کشف ۶۸ اتومبیل و ۸ موتورسیکلت قاچاق، اقدام به از بین بردن آنها کرده است. ارزش کل این خودروها که در بین آنها انواع مدل های ساخت لامبورگینی، پورشه، فورد و ب ام و دیده می شود، چیزی در حدود ۵.۸۹ میلیون دلار برآورده شده است.

philippines-president-crushes-5m-worth-of-smuggled-supercars-with-bulldozers_3

مثل قبل، این بار نیز رودریگو دوترته دستور نابودی وسایل نقلیه قاچاق را با بولدوزر صادر کرده است. وی پیش از رد شدن بولدوزرها از روی خودروها، درباره این اقدام خود گفت:

من با این کار به جهان نشان دهم که فیلیپین مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و تجارت است.

philippines-president-crushes-5m-worth-of-smuggled-supercars-with-bulldozers_5

داغان کردن خودروهای لوکس یکی از سرگرمی های دوترته در این روزها محسوب می شود. اوایل امسال نیز او دستور نابودی چند دستگاه خودروی گرانقیمت را که بطور غیر قانونی وارد فیلیپین شده بودند، صادر کرد. در بین این خودروها نیز مدل های ارزشمندی مثل چند دستگاه جگوار، ب ام و و شورولت کوروت استینگری دیده می شدند.

philippines-president-crushes-5m-worth-of-smuggled-supercars-with-bulldozers-127522_1 (1)

از زمان روی کار آمدن دوترته در سال ۲۰۱۶ قوانین مربوط به نحوه برخورد با خودروهای قاچاق کاملا سفت و سخت شده است. قبل از پیروزی دوترته در انتخابات، دولت اتومبیل های قاچاق را به منظور کسب درآمد می فروخت؛ این روش ظاهرا چندان با سیاست های رئیس جمهور فعلی همخوانی نداشته و وی علاقه مند به درآمدزایی از این طریق نیست. آقای دوترته در اظهار نظری جالب گفته که دولت وی تمایلی به بهره برداری از جرم ندارد.

philippines-president-crushes-5m-worth-of-smuggled-supercars-with-bulldozers-127522_1 (1)

به اعتقاد دوترته نابود شدن خودروهای لوکس و گران قیمت زیر چرخ آهنین بولدوزرها می تواند بازدارندگی بیشتری در قبال قاچاق خودرو داشته باشد؛ هر چند مشاهده چنین صحنه هایی ممکن است دل علاقه مندان به خودرو یا به اصطلاح عشق ماشین ها را به درد بیاورد!

philippines-president-crushes-5m-worth-of-smuggled-supercars-with-bulldozers-127522_1 (1)

گفتنی است سیاست های رئیس جمهور فعلی فیلیپین منتقدان زیادی دارد. آقای دوترته با قاچاقچیان مواد مخدر نیز مبارزاتی جدی را شروع کرده و حتی چند تن از افرادی را که در این زمینه فعالیت داشتند، اعدام کرده است. این مساله باعث مطرح شدن بحث و جدل هایی درباره نقض حقوق بشر توسط دولت فیلیپین شده است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato