ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودروسازان برزیلی
خودرو

کامیون های برزیلی در راه ایران؛ سرمایه گذاری 1.2 میلیارد یورویی برای تامین قطعات یدکی خودروهای تجاری

دولت برزیل به منظور ایجاد روابط تجاری به ویژه در حوزه خودرو در گام اول سرمایه گذاری خود در ایران، تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون یورو فاینانس در نظر گرفته است. در حالی ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۰

دولت برزیل به منظور ایجاد روابط تجاری به ویژه در حوزه خودرو در گام اول سرمایه گذاری خود در ایران، تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون یورو فاینانس در نظر گرفته است.

در حالی که خبر خروج خودروسازان خارجی از ایران و توقف ارسال قطعات خودرو از سایر کشورها به کشور تاثیر منفی برفعالان حوزه خودرو گذاشته است، شنیدن خبر ورود و سرمایه گذاری یک کشور آمریکای جنوبی می‌تواند قابل توجه باشد.

پس از دیدار روز چهارشنبه سفیر و نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل با معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو، مدیر امور بین الملل این سازمان جزئیات بیشتری را از همکاری‌های پیش رو بیان کرد.

به گفته «سید علی عراقچی»، سفیر بزریل به عنوان نماینده تام الاختیار دولت برزیل در دیدار «منصور معظمی» از آمادگی دولت متبوع خود برای همکاری با ایران در حوزه سرمایه‌گذاری مشترک، تامین منابع مالی و حمل و نقل به ویژه خودروهای تجاری خبر داد:

«نمایندگان خودروسازان برزیلی در این نشست با اشاره به قابلیت‌های بالای این کشور در حوزه تولید ناوگان حمل و نقل مسافری و تجاری، از تصمیم جدی خودروسازان برزیل برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری در ایران سخن گفتند. نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل با اشاره به اینکه حجم تولید خودروهای سنگین شرکت های ولوو و ایویکو مستقر در این کشور از حجم تولید کارخانجات مستقر در اروپا بیشتر است، تامین قطعات منفصله (CKD) را به صورت کامل امکان پذیر دانستند.»

خودروسازان برزیلی

مدیر امور بین الملل ایدرو اعلام کرد: «دولت برزیل در قالب کمیته سرمایه گذاری تجارت خارجی (COMEX) و مرکز تجارت توسعه سرمایه گذاری ( APEX) به سفیر این کشور نمایندگی تام به منظور ایجاد روابط تجاری به ویژه در حوزه خودرو داده است، به گونه‌ای که برزیل در گام اول این همکاری‌ها تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون یورو فاینانس را در نظر گرفته است.»

آنطور که عراقچی خبر داده، در ماه جاری هیئت‌های کارشناسی بانکی و فنی برای ادامه مذاکرات و چگونگی شیوه‌های تعامل به ایران می‌آیند.

آنطور که از اخبار اولیه برمی آید. اجرای این قرارداد به معنای امکان تامین قطعات یدکی کامیون های ولوو و ایویکو موجود در ایران از طریق خطوط تولید برزیل است. به معنای دیگر با چنین رویکردی احتمال دور زدن تحریم های آمریکا برای تامین قطعات یا ورود قطعات منفصله جهت تامین خط تولید ولوو در سایپا دیزل وجود خواهد داشت و در شرایط فعلی چنین خبری می تواند اتفاقی مثبت برای زندگی رانندگان خودروهای تجاری در دوران تحریم تلقی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علی قنبری
    علی قنبری | ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

    تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون یورو فاینانس یعنی چقدر ؟

مطالب پیشنهادی