چه گوشی‌هایی می‌توانند فورتنایت اندروید را اجرا کنند؟

چه گوشی‌هایی می‌توانند فورتنایت اندروید را اجرا کنند؟

چه گوشی‌هایی می‌توانند فورتنایت اندروید را اجرا کنند؟

در لابه‌لای حاشیه‌های تمام نشدنی نسخه اندروید ساخته اپیک گیمز، یکی از اعضای وب‌سایت XDA Developer در کنکاش کدهای وب‌سایت بازی توانسته حداقل سیستم مورد نیاز فورتنایت را پیدا کند. همانگونه که انتظار می‌رفت، بازی برای اجرا به دیوایس‌های قدرتمندی نیاز دارد ولی نکته جالب اینجاست که بازی با اندروید ۵ هم سازگار است:

  • سیستم عامل: اندروید ۵ یا بالاتر
  • رم: ۳ گیگابایت یا بیشتر
  • نوع پردازنده: آدرنو ۵۳۰ یا مدل‌های جدیدتر و Mali-G71 MP20 ،Mali-G72 MP12 یا مدل‌های جدیدتر

این اولین بار نیست که حداقل سیستم مورد نیاز فورتنایت به بیرون درز پیدا می‌کند. در گذشته هم لیستی مشابه به انتشار رسیده بود، با این تفاوت که در آن از آدرنو ۵۰۵ و Mali-T720 به عنوان حداقل پردازنده‌های مورد نیاز استفاده شد. مدتی بعد از این اتفاق نیز خود اپیک گیمز در وب‌سایت رسمی خود لیست گوشی‌هایی که از فورتنایت اندروید پشتیبانی می‌کنند را منتشر کرد:

سیستم مورد نیاز فورتنایت
لیست رسمی گوشی‌هایی که از فورتنایت پشتیبانی می‌کنند، جای خالی خیلی از گوشی‌ها دیده می‌شود.

عکس بالا حداقل سیستم مورد نیاز قدیمی (با پردازنده آدرنو ۵۰۵ و Mali-T720) را تایید می‌کند ولی با توجه به اینکه حداقل سیستم مورد نیاز جدید (با پردازنده آدرنو ۵۳۰ و Mali-G72 MP12) چند روز پیش آپدیت شده و بعد از آن اپیک گیمز دیگر لیستی منتشر نکرده، به نظر می‌رسد شاهد تغییراتی خواهیم بود.

در هر دو سیستم مورد نیاز فورتنایت اندروید «رم ۳ گیگابایت و سی پی یو ۴ هسته‌ای» حداقل‌ پیشنیازهای سخت‌افزاری هستند. با این تفاوت که نوع پردازنده در لیست جدید تغییر داشته و بهتر شده است. فورتنایت iOS تنها روی آیفون ۶ اس و مدل‌های جدیدتر اجرا می‌شود و بنابراین بعید نیست که اپیک گیمز برای ارائه تجربه‌ای باثبات‌تر از ساخته خود، همین روند را با نسخه اندروید پیش بگیرد.

یعنی تنها گوشی‌های رده بالا یا در نهایت متوسط قابلیت اجرای بازی را داشته باشند. در هر صورت اگر حداقل سیستم مورد نیاز جدید حقیقت داشته باشد، گوشی‌هایی که اسنپ دراگون ۸۲۰ به بالاتر و اگزینوس ۸۸۹۵ دارند مشکلی برای تجربه بازی نخواهند داشت. البته هنوز تا انتشار فورتنایت مانده و تا آن موقع باز ممکن است نوع پردازنده مورد نیاز برای نصب بازی تغییراتی به خودش ببیند.

بد نیست بدانید چند روز پیش مشخص شد که فورتنایت اندروید از طریق گوگل پلی منتشر نمی‌شود و به جای آن اپیک گیمز تصمیم گرفته بازی را در وب سایت خودش منتشر کند. تصمیمی که مخالفین زیادی داشت و خیلی‌ها باور داشتند این سیاست اپیک گیمز باعث خواهد شد تا امنیت کاربران به خطر بیافتد.

در اوایل ماه نیز دو وب‌سایت ۹to5google و XDA Developers از قول چندین منبع آگاه گزارش دادند که فورتنایت اندروید به مدت ۳۰ روز در انحصار گلکسی نوت ۹ خواهد بود. هر روز که می‌گذرد سرنخ‌های بیشتری مبنی بر انحصار زمانی بودن فورتنایت اندروید پیدا می‌شود و انگار دیگر باید بپذیریم که بازی در ابتدا تنها برای گلکسی نوت ۹ به انتشار می‌رسد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل