ابزار تشخیص چهره جدیدی که حملات مهندسی اجتماعی را برای همیشه دگرگون می کند

ابزار تشخیص چهره جدیدی که حملات مهندسی اجتماعی را برای همیشه دگرگون می کند

ابزار تشخیص چهره جدیدی که حملات مهندسی اجتماعی را برای همیشه دگرگون می کند

محققان کمپانی Trustwave اخیراً ابزار متن باز تازه ای به نام Social Mapper منتشر کرده اند که از تکنولوژی تشخیص چهره برای پایش سوژه ها در تمام شبکه های اجتماعی بهره می گیرد. این ابزار که برای حملات مهندسی اجتماعی از سوی محققان توسعه یافته، به صورت خودکار پروفایل های فیسبوک، ایسنتاگرام، توییتر، لینکداین و سایر شبکه های اجتماعی را براساس نام یا تصویر شخص شناسایی می کند.

این دست از تحقیقات از مدت ها پیش به صورت دستی انجام شده اند، اما پروسه اتوماسیون شده حملات مهندسی اجتماعی به معنای سرعت بسیار بالاتر و تحقیق روی گسترده وسیع تری از افراد است. تراست‌ویو در بیانیه اخیر خود توضیح می دهد که «جمع آوری اطلاعات از فضای آنلاین، پروسه ای وقت گیر است. چه می شد اگر می توانستیم آن را اتوماتیک کنیم و به تحقیق روی جمعیت وسیعی، شامل صدها یا هزاران نفر بپردازیم؟»

Social Mapper نیازمند هیچ رابط برنامه نویسی خاصی برای دسترسی به شبکه های اجتماعی نیست؛ محدودیتی که ابزارهای پایش شبکه های اجتماعی قبلی مانند Geofeedia را با مشکل روبرو کرده بود. در عوض، این سیستم به جستجوهای دستی اتوماتیک در مرورگر پرداخته و سپس با کمک تکنولوژی تشخیص چهره، ۱۰ یا ۲۰ نتیجه نخست جستجو را اسکن می کند. جستجوی دستی به معنای سرعت کمتر این ابزار در برابر سایر اسکنرهای مبتنی بر رابط برنامه نویسی است و توسعه دهندگان تخمین زده اند که جستجو برای لیستی شامل ۱۰۰۰ شخص معین، بیشتر از ۱۵ ساعت طول خواهد کشید.

نتیجه نهایی، لیستی شامل اکانت های تاییده شده برای هر نام است که می تواند برای کمپین های فیشینگ هدفمند یا به صورت کلی تر، جمع آوری اطلاعات اجتماعی ایده آل باشد. گفتنی است که دقیقاً به خاطر همین کارایی بالای Social Mapper، دسترسی به قابلیت های آن برای هرکسی میسر نیست و محدودیت هایی در استفاده از آن وجود دارد. این نرم افزار هم اکنون به صورت رایگان از وب سایت GitHub قابل دسترسی است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل