اردوغان: ترکیه دیگر از اپل گوشی آیفون نمی خرد

اردوغان: ترکیه دیگر از اپل گوشی آیفون نمی خرد

به دنبال وضع تحریم های آمریکا و سقوط ارزش لیر ترکیه، رجب طیب اردوغان امروز اعلام کرد که کشورش دیگر محصولات الکترونیکی آمریکایی از جمله آیفون های اپل را خریداری نخواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی امروز خود موضعی قاطع را در قبال آمریکا اتخاد کرد و مدعی شد که تدابیر لازم را برای حفط دارایی های ترکیه در نظر گرفته است.

وی که در سمپوزیم آنکارا سخنرانی می کرد اظهار داشت کسب و کارهای ترکیه باید به تولید و صادرات اجناس داخلی خود ادامه دهند و همزمان خاطرنشان کرد که کالاهای الکترونیک آمریکایی را مشمول تحریم خواهد کرد.

اردوغان اظهار نمود:

اگر آیفون وجود دارد در مقابلش سامسونگ هست و ما خودمان برندهای داخلی برای تلفن همراه داریم. ما در نظر داریم که به اندازه کافی این اجناس را تولید کنیم. باید کیفیت کالاهای تولیدی مان از آنچه وارد می کنیم هم بالاتر باشد.

قیمت آیفون ۱۰ از ۷۴۹۹ لیر ترکیه شروع می شود که با نرخ کنونی دلار در این کشور معادل با ۱۱۴۳ دلار می شود.

رئیس جمهور ترکیه در صحبت های خود به موبایل های Vestel Venus اشاره کرد که در داخل این کشور ساخته می شوند و می توانند جایگزینی برای آیفون های اپل باشند. این صحبت های اردوغان بی درنگ به افزایش ۵ درصدی ارزش سهام شرکت مورد بحث منجر شد.

آیفون ۱۰ در ترکیه ۷۴۹۹ لیر قیمت دارد

گفتنی است روابط میان ترکیه و آمریکا به خاطر زندانی شدن یک شهروند آمریکایی در این کشور به اتهام دست داشتن در کودتای اخیر ترکیه به تیرگی گراییده و آمریکا با وضع تحریم هایی قصد مجازات این کشور را دارد. به دنبال وضع تحریم ها نیز ارزش لیر ترکیه مانند ریال ایران به شدت سقوط کرده و این روند همچنان ادامه دارد. در چند روز اخیر ارزش لیر ترکیه بیش از ۴۰ درصد سقوط کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato