همه چیز درباره آیفون 13
مدیر امنیت سابق فیسبوک: برای حفاظت از انتخابات 2018 آمریکا دیر شده است

مدیر امنیت سابق فیسبوک: برای حفاظت از انتخابات 2018 آمریکا دیر شده است

مدیر امنیتی سابق فیسبوک که اخیراً از این کمپانی جدا شده عقیده دارد انفعال دولت آمریکا باعث حصول اطمینان از این موضوع شده که انتخابات میان دوره ای این کشور طی سال جاری میلادی، در برابر هک و کمپین های آنلاین دستکاری انتخابات آسیب پذیر خواهد بود.

الکس استِیماس که اوایل ماه جاری از فیسبوک جدا شد به تشریح ذهنیت خود در نشریه Lawfare پرداخته و می گوید «برای حفاظت از انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا دیر شده است». او این سخنان را در پاسخ به دو خبر دیروز بیان می کند؛ نخست بستن شش دامین از سوی مایکروسافت که ظاهراً به حملات فیشینگ سیاسی روسی اختصاص داشتند و دیگری، دی اکیتو شدن ۶۵۲ اکانت جعلی از سوی شبکه اجتماعی فیسبوک که کمپین های مختص به انتشار اطلاعات غلط را راه اندازی کرده بودند.

استیماس به این مسائل به عنوان مدرکی دال بر دخالت ادامه دار هکرهای روسی در انتخابات ایالات متحده نگاه می کند و دولت اوباما، دولت ترامپ و کنگره آمریکا را مسئول چنین اتفاقی تلقی می کند. «اگر ایالات متحده به حرکت در این مسیر ادامه دهد، اجازه خواهد داد که انتخابات هایش به جام جهانی جنگ های اطلاعاتی تبدیل شود».

وی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، پروموت هرچه بیشتر قانون تبلیغات صادقانه را پیشنهاد می کند؛ لایحه ای که شفاف سازی در زمینه تبلیغات سیاسی آنلاین را اجباری می کند اما در عین حال راهکارهایی در زمینه چگونگی استفاده از دیتابیس عظیم رای دهندگان برای تبلیغات هدف گذاری شده ارائه می دهد. وی همچنین دولت آمریکا را به تشکیل یک آژانس امنیت سایبری فدرال و گروه های امنیتی ایالتی تشویق کرده که می توانند با شناسایی آسیب پذیری ها، از مداخله و هک مستقیم انتخابات جلوگیری کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato