تیم کوک به زودی ثروتمندتر خواهد شد

تیم کوک به زودی ثروتمندتر خواهد شد

تیم کوک، مدیرعامل اپل امروز به لطف افزایش چشمگیر ارزش سهام این کمپانی، سهامی به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. تیم کوک به خاطر خدماتی که به عنوان مدیر عامل به اپل کرده است، ۲۸۰ هزار سهم پاداش دریافت می کند و در صورتی که ارزش سهام این کمپانی طی سه سال پیش رو از دو سوم شرکت های حاضر در فهرست اس اند پی ۵۰۰ عبور کند، ۲۸۰ هزار سهم دیگر نیز دریافت خواهد کرد.

اپل از آگوست ۲۰۱۵ تا سه شنبه اخیر، رشد ۱۱۹ درصدی را پشت سر گذاشت و با افزایش سود سهام خود، از ۸۰ درصد از کمپانی های حاضر در فهرست اس اند پی عبور کرد. به استثنا مشکلاتی که طی هفته اخیر پیش آمد، حرکت امروز اپل با هدف حصول اطمینان از این موضوع انجام می شود که کوک در پنجمین سال فعالیت خود به عنوان مدیر عامل، بیشترین سهام ممکن را دریافت می کند.

کوک در سال ۲۰۱۵ اعلام کرده بود که قصد دارد اکثر ثروت خود را به خیریه اهدا کند. در روز سه شنبه هم مستندات اپل نشان داد که کوک ۲۵ هزار سهم فعلی خود از اپل را به خیریه بخشیده است. کوک ۵۷ ساله، از زمانی که جایگزین استیو جابز شد، به صورت سالانه سهامی پاداش دریافت کرده و با توجه به عملکرد چند سال اخیر اهالی کوپرتینو، بدون شک لیاقت آنها را داشته است.

طی ماه جاری میلادی، اپل به نخستین کمپانی آمریکایی با ارزش بازار یک تریلیون دلار تبدیل شد؛ برای مقایسه، هنگامی که استیو جابز دار فانی را وداع گفت ارزش بازار اپل تنها ۳۵۰ میلیارد دلار بود. در سال گذشته، نیمی از ۶۵۰ هزار سهام تیم کوک برای پرداخت مالیات ها در اختیار اپل باقی ماند و با فروش مابقی سهام، ۴۳ میلیون دلار روانه جیب کوک شد. گذشته از سهام، کوک به صورت سالانه ۳ میلیون دلار دریافت می کند و در سال ۲۰۱۷ هم ۹.۳۳ میلیون دلار پاداش نقدی دریافت کرد. بنابر اطلاعات خبرگزاری بلومبرگ، مدیرعامل اپل هم اکنون ثروتی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato