هشدار گوگل به اپیک گیمز: لانچر فورتنایت می‌تواند بدافزارها را به گوشی‌های اندرویدی بیاورد

هشدار گوگل به اپیک گیمز: لانچر فورتنایت می‌تواند بدافزارها را به گوشی‌های اندرویدی بیاورد

به نظر می‌رسد که نیمه تاریک سیاست اپیک گیمز کم کم دارد خودش را نشان می‌دهد. فورتنایت اندروید در فروشگاه گوگل پلی منتشر نشده و برای دانلود آن ابتدا باید به سایت اپیک گیمز بروید و لانچر فورتنایت اندروید را دانلود کنید. در مرحله دوم هم از درون این لانچر  دیتای مورد نیاز بازی دانلود می‌شود و سرانجام کاربران می‌توانند به تجربه فورتنایت روی دیوایس‌های اندرویدی بپردازد.

نکته اینجاست به واسطه حضور باگی در نسخه اولیه لانچر، گوگل در بررسی فورتنایت اندروید متوجه شده که هکرها در مرحله دوم قابلیت این را دارند تا کنترل لانچر را به دست گرفته و بنابراین جای اینکه کاربر دیتای بازی را بگیرد، هر چیزی غیر از آن را دریافت خواهد کرد. گوگل در تاریخ پانزدهم آگوست این گزارش را به همراه ویدیویی برای اپیک گیمز فرستاد.

اپیک گیمز هم دو روز بعد از این اتفاق و در هفدهم آگوست، نسخه ۲.۱ لانچر فورتنایت اندروید را منتشر می‌کند تا این مشکل را برطرف سازد. بنابراین اگر این لانچر را دارید، نگران نباشید. در غیر این صورت همین الان نسخه جدید را دریافت کنید. نکته جالب اینجاست بعد از اینکه گوگل گزارش باگ فورتنایت را فرستاد، اپیک گیمز از گوگل درخواست می‌کند تا این اتفاقات پشت پرده ۹۰ روز پنهان باقی بمانند.

در واقع اپیک گیمز می‌خواست زمانی گزارش باگ لانچر فورتنایت دست به دست بچرخد که آن‌ها مطمئن شوند تمام کاربران به نسخه جدید کوچ کرده‌اند. با این وجود و به خاطر سیاست‌های گوگل، خیلی زودتر از درخواست اپیک گیمز شاهد لو رفتن جریانات بودیم. اپیک گیمز به خاطر افزایش درآمدش از فورتنایت اندروید، تصمیم گرفت تا بازی را روی گوگل پلی منتشر نکند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato