صفر تا صد فقط 2.7 ثانیه؛ مکلارن 720S توسط شرکت نوویتک تقویت شد

صفر تا صد فقط 2.7 ثانیه؛ مکلارن 720S توسط شرکت نوویتک تقویت شد

مکلارن ۷۲۰S یکی از پر سر و صداترین خودروهای اسپرت جهان امروز به شمار می رود. این اتومبیل پیشرفته به لطف تجربه زیاد و مهندسی بالای شرکت مکلارن از شتاب، سرعت و هندلینگ کم نظیری برخوردار بوده و کمتر خودروی هم کلاسی توان رقابت با آن را دارد.

محصول جدید انگلیسی ها آنقدر دقیق ساخته و پرداخته شده که سخت بتوان توانایی های آن را بهبود بخشید. با این حال تیونر آلمانی نوویتک (Novitec) این جرات را به خرج داده و ۷۲۰S را به اتاق های حراجی خود برده است.

mclaren-720s-by-novitec

این تیونر که مقر آن در ایالت باواریا واقع شده، برخلاف برخی همتایان خود معمولا دست به تغییرات ظاهری گسترده نمی رند. این مساله درباره ۷۲۰S نیز صادق است، چرا که جز افزوده شدن برخی اجزا فیبر کربنی برای ارتقای ایرودینامیک و جلوه های بصری، تغییرات محسوس دیگری دیده نمی شوند.

mclaren-720s-by-novitec (6)

اجزای مربوط به ایرودینامیک در دماغه خودرو، اسپویلر و دیفیوزر عقب و همچنین قسمت جانبی به عنوان رکاب اضافه شده و نقش مثبتی در خشن تر کردن چهره ۷۲۰S داشته اند.

mclaren-720s-by-novitec (10)

اجزای تزئینی نیز در قسمت هایی مثل کاپوت جلو، درپوش موتور، ورودی های هوای جانبی و قاب آینه های جانبی قابل مشاهده هستند. نشان کربنی نصب شده در قاب درها نیز هنگام ورود به کابین بار دیگر یاد آوری می کنند که با یک ۷۲۰S استاندارد روبرو نیستیم.

mclaren-720s-by-novitec (11)

نوویتک طبق عادتی دیرینه، رینگ های استاندارد را با نمونه های اختصاصی خود تعویض کرده است. این رینگ ها برای محور جلو اندازه ای برابر با ۲۰ و برای محور عقب اندازه ای برابر با ۲۱ اینچ داشته و در حالت استاندارد با رنگ های آنتراسیتی، مشکی و نقره ای عرضه می شوند. البته این امکان برای علاقه مندان فراهم شده که هر رنگ دلخواه را برای رینگ ها سفارش دهند.

mclaren-720s-by-novitec (4)

برای هر چه خاص تر کردن مکلارن ۷۲۰S، نوویتک کیت کاهش ارتفاع و کیت افرایش دهنده فاصله چرخ ها از محورها را نیز پیشنهاد می کند.

mclaren-720s-by-novitec (9)

در کنار ارتقای ظاهر خودرو، ژرمن ها پا را فراتر نهاده و به تقویت موتور نیز پرداخته اند. با بهسازی های انجام شده، موتور ۴ لیتری V8 مکلارن ۷۲۰S اکنون قادر است ۷۹۴ اسب بخار قدرت و ۸۷۸ نیوتن متر گشتاور تولید کند. بد نیست اشاره کنیم در حالت استاندارد این موتور توانایی تولید ۷۱۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

mclaren-720s-by-novitec (7)

افزایش خروجی موتور، بهبود شتاب و سرعت را نیز در پی داشته است. این شوالیه انگلیسی برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت اینک فقط به ۲.۷ ثانیه زمان نیاز دارد که در مقایسه با حالت استاندارد، ۰.۲ ثانیه بهتر شده است. دستیابی به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت هم نیازمند ۷.۵ ثانیه زمان است که این رکورد هم ۰.۳ ثانیه بهبود یافته است.

mclaren-720s-by-novitec (8)

در صورت فشردن پدال گاز تا انتها، مکلارن ۷۲۰S تیونینگ نوویتک نهایت سرعت ۳۴۶ کیلومتر در ساعت را ثبت خواهد کرد. این رقم در حالت استاندارد برابر با ۳۴۱ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

mclaren-720s-by-novitec (1)

به منظور تکمیل ارتقای فنی، مالکین ۷۲۰S می توانند سیستم اگزوز اختصاصی با خروجی های استیل را سفارش دهند. یک اگزوز اینکونل نیز در نظر گرفته شده که می توان آن را با فلپ های کنترل میزان صدای خروجی سفارش داد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato