ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پوتین : پیشرفت تکنولوژی اولویت اول روسیه است

به تازگی «ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود اعلام نمود که نوآوری تکنولوژی و پیشرفت در این صنعت، یکی از مهترین اولویت‌های روسیه به شمار می‌رود. پوتین در جریان همایشی با موضوع علم و ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰

به تازگی «ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود اعلام نمود که نوآوری تکنولوژی و پیشرفت در این صنعت، یکی از مهترین اولویت‌های روسیه به شمار می‌رود.

پوتین در جریان همایشی با موضوع علم و فناوری، پیشرفت در این زمینه علم را از مهمترین اهداف کشورش عنوان کرد و خاطر نشان نمود:

«من معتقدم ما می توانیم با یکپارچه کردن تلاش های دولت، شرکت ها، دانشگاه‌ ها و با توسعه‌ی آزادی ابتکار عمل و خلاقیت میان مردم به پیشرفت عظیمی در حوزه‌ی تکنولوژی دست یابیم.»

همچنین رییس جمهور روسیه متذکر شد که منابع مالی اختصاص یافته به تحقیقات علمی، طی ۱۷ سال گذشته و از زمان به قدرت رسیدن وی تقریباً ۲۰ برابر افزایش یافته است.

از این رو پوتین از مسئولان کشورش درخواست کرد که فرصت ها و امکانات مناسبی برای حضور استعداد های جوان در حوزه‌ی تکنولوژی فراهم کنند و تلاش کنند که محققان مطرح دانشگاه‌های مختلف جهان را به فعالیت در این حوزه جذب کنند.

در حال حاضر کشور یاد شده از پدیده‌ی فرار مغزها رنج می‌برد چرا که تقریباً یک سوم از جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ی طبقه‌ی متوسط این کشور قصد مهاجرت و زندگی در کشور دیگری را دارند.

به همین دلیل کارشناسان باور دارند روسیه باید برای جذب سرمایه و ایجاد صرفه مالی برای پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه‌ی تکنولوژی راهی پیدا کند چرا  این صنعت در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد.

به گزارش تحلیلگران، کمبود نیروی کار ماهر از مهمترین چالش هایی است که اقتصاد روسیه با آن روبروست. این مشکل بیش از هر چیز نتیجه بحران جمعیتی ایجاد شده در پی فروپاشی شوروی سابق است.

همانطور که می‌دانید ولادیمیر پوتین سال ۲۰۰۰ میلادی به ریاست جمهوری روسیه برگزیده شد و سال گذشته برای چهارمین دوره متوالی این وظیفه را بر عهده گرفت.

 

تماشا کنید: سلاح آخرزمانی پوتین؛ رونمایی روسیه‌ از زیردریایی‌های بدون سرنشین مجهز به کلاهک هسته‌‌ای

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی