ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

به زودی می‌توانید با اکانت گوگل وارد ویندوز 10 بشوید

گوگل هر چند در زمینه رایانه‌های شخصی بیشتر تمرکزش را روی سیستم عامل کروم (Chrome OS) گذاشته اما اهالی مانتن ویو در مدت زمان فعالیت خود نیم نگاهی هم به ویندوز و سیستم عامل مک ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰

گوگل هر چند در زمینه رایانه‌های شخصی بیشتر تمرکزش را روی سیستم عامل کروم (Chrome OS) گذاشته اما اهالی مانتن ویو در مدت زمان فعالیت خود نیم نگاهی هم به ویندوز و سیستم عامل مک داشته‌اند. حالا با توجه به اطلاعات به دست آمده به نظر می‌رسد که کاربران به زودی می‌توانند برای ورود به ویندوز 10 از اکانت‌های گوگل استفاده کنند.

به لطف پشتیبانی ویندوز از ارائه‌دهندگان اعتبار (Credential Providers)، کاربران ویندوز 10 می‌توانند به کمک اثر انگشت، تشخیص چهره، PIN و راه‌های دیگر وارد سیستم عامل بشوند. همچنین توسعه‌دهندگان شخص ثالث نیز این اجازه را دارند تا برای ورود به ویندوز، ابزار تشخیص هویت خودشان را ساخته و در صورت تایید مایکروسافت، کاربر از طریق آن ویندوز را بالا بیاورد.

کدی که توسط وب‌سایت Chrome Story فاش شده، نشان می‌دهد که گوگل با دست گذاشتن روی همین مسئله و با همکاری مایکروسافت در تلاش است قابلیتی را فراهم کند تا هنگام راه اندازی ویندوز 10، کاربران با کلیک روی آیکون G Suite و به کمک اکانت گوگل مجوز ورود به سیستم عامل را پیدا کنند.

البته استفاده از این ویژگی دو شرط دارد. جدا از داشتن G Suite، کاربر موظف است تا مرورگر کروم را نیز روی ویندوز 10 نصب داشته باشد. در هر صورت برای روشن شدن قضیه بهتر است تا انتشار جزییات بیشتر دست نگه داریم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی