آیا پابجی موبایل فیلتر شده است؟ بنیاد ملی بازی‌ها هم نمی‌داند

آیا پابجی موبایل فیلتر شده است؟ بنیاد ملی بازی‌ها هم نمی‌داند

از هفته گذشته کاربران ایرانی پابجی موبایل گزارشاتی را منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه بازی روی بعضی اپراتورهای داخلی با اختلالاتی مواجه شده و برای تجربه آن چاره‌ای به جز استفاده از فیلترشکن وجود ندارد. نکته اینجاست که هنوز مشخص نیست پابجی موبایل در دام فیلترینگ افتاده یا سرورهای خود بازی مشکل دارند و بنیاد ملی‌ بازی‌ها هم فعلا اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

با بیش از صد میلیون دانلود، پابجی موبایل یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تلفن‌های همراه به حساب می‌آید

چند روز پیش و در توییتر یکی از خبرنگاران حوزه بازی‌های ویدیویی این مسئله را با کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌ها در میان گذاشت و با وجود اینکه قول پیگیری داده شد اما جزییات بیشتری به دست نرسید. علی فخار، روابط عمومی بنیاد هم در پاسخ به دیجیاتو می‌گوید که از مشکلات پابجی موبایل بی‌اطلاع بوده و قول پیگیری ماجرا را داده است.

این اولین بار نیست که کاربران ایرانی برای تجربه بازی‌های تنسنت با مشکل روبه‌رو می‌شوند. مشکلی که الان با پابجی موبایل می‌بینیم، قبلا مشابهش را با Arena of Valor دیده بودیم. در این بازی اگرچه می‌توانید وارد منوی اصلی بشوید اما هنگام ورود به یک مسابقه، تنها صفحه لودینگ به نمایش در می‌آید و حالا پابجی موبایل نیز به همین سرنوشت دچار شده است.

فیلتر پابجی موبایل
اروری که ممکن است که هنگام ورود به بازی با آن مواجه شوید؛ حتی اگر منطقه سرور را تغییر بدهید باز نمی‌توانید وارد نبردها بشوید.

البته روش‌هایی هم برای حل مشکل پابجی موبایل وجود دارد؛ می‌توان با نرم افزار تغییر آی‌پی وصل شد و بعد که وارد نبرد شدید، اپلیکیشن را قطع کنید یا از اپ‌هایی استفاده کرد که DNS را عوض می‌کنند. هرچند تمام این‌ها تنها حکم پاک کننده صورت مسئله را دارند و باید دید منشا اصلی اختلالات پابجی موبایل از کجا سرچشمه می‌گیرد.

بد نیست بدانید پابجی موبایل تنها مشکل جدید گیمرهای داخلی موبایل نبوده و حدود یک ماه قبل نیز دسترسی بازیکن‌های ایرانی به دیگر عنوان معروف تیراندازی یعنی Guns of Boom قطع شد؛ در پی بروزرسانی که استودیوی Game Insight منتشر کرد، حالا تنها با نرم افزارهای تغییر آی پی می‌توانید این بازی را تجربه کنید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato