جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

افزایش مقاومت دستگاه‌های اجرایی برای پیوستن به دولت الکترونیک

پس از تلاش‌های بسیار وزیر ارتباطات در اجرایی شدن دولت الکترونیک و پیوستن وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های دولتی به این سامانه و افزایش مشارکت در دولت الکترونیک، شمار دستگاه‌های اجرایی کم کار در پیوستن به این سیستم  از 5 به 12 مجموعه رسیده است و این شائبه را ایجاد می‌کند که شاید منافعی پنهان در پس این کوتاهی باشد.

خرداد ماه امسال عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات، پنج دستگاه وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بازنشستگی کشوری، سازمان سنجش، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را به عنوان دستگاه‌های کم کار در دولت الکترونیک اعلام کرد اما حالا پس از گذت 3 ماه تعداد این دستگاه‌ها افزایش پیدا کرده است.

«رضا باقری اصل» عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات در مورد نتایج آخرین ارزیابی‌های انجام شده از 93 دستگاه عنوان کرد که در مجموع بیش از 38 درصد دستگاه‌ها الکترونیک شده‌اند؛ این میزان در شهریور پارسال با مجموع 83 دستگاه معادل 26 درصد بود. سال 1395 حدود 60 دستگاه ارزیابی شد که 19.3 درصد فعالیت آنها الکترونیک بوده است.

مشارکت در دولت الکترونیک

با گذشت دو ماه از این اعلام دبیر کمیسیون دولت الکترونیک، انتظار می رفت سازمان های نام برده تلاش خود را برای اتصال به این زیر ساخت افزایش دهند اما به نظر می رسد نه تنها این سازمان ها اقدامی نکرده اند بلکه همانگونه که عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشته است هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، وزارت دادگستری، جهاد دانشگاهی، انستیتو پاستور ایران، بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران، سازمان حفاظت محیط‌ زیست و سازمان حفظ نباتات هم به جمع سازمان های کم کار در زمینه دولت الکترونیک پیوسته‌اند:

«انتظار می ‌رود دستگاه هایی که هنوز در این زمینه فعال نبودند، در فرصت کوتاه باقی مانده همکاری لازم را با دبیرخانه شورای اجرای فناوری اطلاعات داشته باشند.»

اکنون از 93 دستگاه اجرایی که خدمات آنها از سوی سازمان امور اداری و استخدامی برای ارائه در زیر ساخت دولت الکترونیک شناسایی شده است، 12 دستگاه هنوز برای پیوستن به زیرساختی که به گفته رئیس جمهوری «پیش گیرنده فساد در کشور است» عزمی ندارند و شاید وجود منفعت های پیدا و پنهان عامل آن باشد.

این در حالی است که دولت الکترونیک به معنای اطلاع رسانی و ارائه خدمت به موقع، دقیق و کارا در همه ساعت‌های شبانه روز از طریق وسایل ارتباطی شامل تلفن، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است که بکارگیری آن در بخش‌های مختلف دولت برای افزایش بهره وری و ارتقای سطح خدمات رسانی بوده و مهم ترین نتیجه آن، افزایش رضایت مردم و پیشگیری از بروز فساد است.

بی‌تردید دولت الکترونیک که از ویژگی‌های آن می‌توان به چابک سازی، ایجاد شفافیت، سلامت شدن نظام اداری و کارآمد شدن اشاره کرد، راهکار مناسبی برای رهایی از این ساختار قدیمی دانست که تسهیلگر ارایه خدمت هم به شمار می‌رود.

مشارکت در دولت الکترونیک

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات چندی پیش در این باره گفته بود که استفاده از فناوری‌های تازه ارتباطی و اطلاعاتی در دولت الکترونیک به ویژه اینترنت برای ارایه خدمت به شهروندان با کمترین هزینه و بیشترین رضایت پیش بینی شده است. باقری معتقد است اصل موضوع دولت الکترونیک موجب تحول، بازآفرینی، بازمهندسی، بهبود کارآیی و اثر بخشی نظام اداری ایران است و دولت الکترونیک راهکار میانبری برای ایجاد تحول در نظام اداری کشور است که در اصل 44 قانون اساسی بر آن تاکید شده است.

نظام اداری ایران بر اساس دو شاخص بودجه و نیروی انسانی تغییر نکرده است و افزایش سالانه هزینه های دولت و افزایش بدنه و نیروی انسانی نشان می دهد تاکنون برای تحول نظام اداری و کارآمدی آن اقدام موثری انجام نشده است.

برچسب ها

مطالب مرتبط

دولت همراه در انتظار رونمایی رسمی

فاز نخست «دولت همراه» در هفته جاری افتتاح می‌شود. به گفته وزیر ارتباطات «دولت همراه آغاز فرایند خدمات زنجیره‌ای از طریق گوشی همراه به کاربران است.» این طرح با یکپارچه سازی دستگاه‌های دولتی و در راستای طرح دولت الکترونیک اجرا خواهد شد.برنامه دولت همراه، اپلیکیشنی است با همین نام که در اختیار کاربران قرار دارد،... ادامه مطلب

شاید ایده «شهرهای هوشمند» زودتر از «خانه های هوشمند» عملی شود

در نمایشگاه CES امسال شاهد معرفی و رونمایی از اشیا و لوازم، و همچنین پلتفرم های متنوعی برای تحقق ایده «خانه های هوشمند» بودیم. از یخچال ها و توسترهای هوشمند گرفته تا خودرویی که با درب ورودی منزل کاربر به گفتگو می نشیند. اما بیایید روراست باشیم؛ هنوز خیلی مانده تا بتوانیم بگوییم که خانه... ادامه مطلب

جایگاه ایران از نظر توسعه دولت الکترونیک در جهان تنزل یافت

سازمان ملل متحد به تازگی گزارش آماری شاخص توسعه دولت الکترونیک (EGDI) در سال 2016 را منتشر ساخته که بر اساس آن، ایران در جایگاه 106 در بین 193 کشور جهان قرار گرفته است. این درحالیست که کشورمان از نظر شاخص EGDI در سال 2012 در مقام یکصدم جهان قرار داشت.طبق گزارش فوق، ایران در... ادامه مطلب

سامانه خدمات یکپارچه سازمان تأمین اجتماعی بر بستر موبایل راه اندازی شد

در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ، سامانه خدمات یکپارچه سازمان تأمین اجتماعی بر بستر پلتفرم دولت همراه رونمایی شد. این سامانه با هدف تسریع دسترسی کاربران به خدمات سازمان فوق فعالیت می کند.این پلتفرم بر اساس سامانه پاسخگویی #1420*4* و بر بسترهای VMS / IVR / USSD / SN / SMS و MAPP... ادامه مطلب

دولتی از جنس الکترونیک که نمی‌شود

عبارت «دولت الکترونیکی» اولین بار حدود ۸ سال پیش شنیده شد؛ طرحی که امروز هنوز نتیجه آن برای مردم، حتی مردمی که عاشق فناوری‌های روز هستند ملموس نیست. یکی از ساده‌ترین تاثیراتی که چنین طرحی در صورت عملی شدن به معنای واقعی کلمه می‌تواند بر زندگی شهروندان داشته باشد، کاهش قابل توجه مراجعات حضوری آنها... ادامه مطلب

فاز نخست دولت الکترونیک به بهره برداری رسید

صبح امروز فاز اول دولت الکترونیک با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افتتاح شد. در این پروژه ۵۱ دستگاه دولتی به ارائه بیش از ۴۴۰ خدمت می پردازند و فاز دوم آن نیز طبق وعده وزیر قرار است که دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.واعظی در جریان مراسم رونمایی اظهار... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x