سرقت اطلاعات در 16 روز؛ بریتیش ایرویز هک شد

سرقت اطلاعات در 16 روز؛ بریتیش ایرویز هک شد

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز مورد حمله هکی قرار گرفته و اطلاعات کارت های بانکی در حدود ۳۸۰ هزار کاربر به سرقت رفته است. احتمالاً این شرکت با جریمه ای تا ۵۰۰ میلیون پوند روبرو می شود.

فعالیت های هکرها برای مدت ۱۶ روز در وبسایت BA.com و نیز اپ این شرکت هواپیمایی ناشناس باقی مانده بود. این اتفاق بر تمامی ۳۸۰ هزار مشتری تأثیر گذاشته که در این دوره ۱۶ روزه پروازی را به صورت آنلاین یا از طریق اپ با کارت های اعتباری یا دبیت خود خریداری کرده بودند.

بر اساس مقررات عمومی حفاضت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) ممکن است هک بریتیش ایرویز این شرکت را با جریمه ای تا ۱۷ میلیون پوند بریتانیا یا ۴ درصد از گردش مالی خود روبرو کند. تا انتهای سال ۲۰۱۷ میزان درآمد این شرکت ۱۲.۲ میلیارد دلار بوده و به این ترتیب می تواند با جریمه ای در حدود ۵۰۰ میلیون پوند مواجه شود.

بسیاری از قربانیان از مسئله هک اخیر خشمگین شده و از طریق شبکه های اجتماعی متوجه این موضوع شده اند. برخی از کاربرانی که اکانت های آنها هک شده خبر داده اند که از موجودی حساب های بانکی آنها برداشت و به حساب این شرکت واریز شده است. یکی از کاربران ادعا کرده ۱۶۰۰ پوند از حساب کاربری او حذف شده است. برخی از کاربران هم گفته اند دیگر از خدمات بریتیش ایرویز استفاده نخواهند کرد.

هک بریتیش ایرویز

از سوی دیگر BA اصرار دارد که به مشتریان درباره نقص امنیتی اطلاع رسانی کرده و با پلیس نیز موضوع را در میان گذاشته. این شرکت با ارسال ایمیل به کاربران تحت تأثیر قرار گرفته از آنها درخواست کرده برای رفع مشکلات با بانک خود تماس بگیرند.

«الکس کروز» مدیر بریتیش ایرویز به دلیل مسائل پیش آمده عمیقاً عذرخواهی و اعلام کرده که شرکت با حمله مجرمانه مبتنی بر بد افزار بسیار پیچیده ای روبرو شده است:

«ما می دانیم که اطلاعات سرقت شده شامل نام، آدرس، ایمیل و اطلاعات کارت اعتباری است».

به گفته او این اطلاعات می تواند شامل شماره کارت های اعتباری، تاریخ انقضاء و کد سه حرفی روی کارت باشد. کروز اعلام کرده اکنون نقص مورد بحث رفع شده و سایت به کارکرد عادی خود بازگشته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato