واردات قطعات منفصله خودروهای چری و MVM به ایران ادامه دارد؛ نتیجه همکاری دولت چین و ایران در دوران تحریم

واردات قطعات منفصله خودروهای چری و MVM به ایران ادامه دارد؛ نتیجه همکاری دولت چین و ایران در دوران تحریم

درحالی بسیاری از شرکتهای خارجی با نگرانی تبعات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را بررسی می کنند که بازار خودروی ایران در آستانه ورود به دوره جدید قرار گرفته است.
این وضعیت سبب خواهد شد برندهای معتبر داخلی در وضعیت قوی تری قرار گیرند اما بدان معنا نخواهد بود که بازار ایران به تصاحب خودروسازان به نام داخلی درخواهد آمد، بلکه تولیدات این شرکتها باید با خودروی چینی و رقبای نوظهور داخل رقابت کنند.خودروسازان چینی به عنوان شرکای اصلی صنعت خودروسازی کشور ، با مشکلات انتقال مالی مواجه شده اند و در ارسال قطعات به کشور خلل ایجاد شده است، گرچه این خلل با تدبیرهای صورت گرفته میان دولتهای ایران و چین به زودی قابل حل خواهد بود.
اما در این شرایط برخی از شرکتهای چینی با قدرت و جدیت کماکان در بازار کشور به فعالیت خود ادامه میدهند، به عنوان مثال شرکت خودروسازی چری به عنوان بزرگترین صادر کننده خودرو از کشور چین و همچنین با همکاری شرکت مدیران خودرو به عنوان اولین تولید کننده خودروی چینی ، اولین قرارداد همکاری مشترک را به امضاء رساندند و در حال حاضر قصد دارد  با سرمایه گذاری مشترک فاز دوم کارخانه مدرن خود را مطابق با استانداردهای جهانی چری راه اندازی نمایند. با این حال ورود خودروهای مدیران خودرو از سوی چری با کمترین مشکل ممکن مواجه بود و روند ارسال قطعات منفصله به داخل ایران همچنان ادامه دارد.خودروی چینیبه گفته مدیران این شرکت بزودی فاز دوم این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۰۰۰۰۰ دستگاه افتتاح خواهد شد تا هدف تولید ۱۶۰۰۰۰ دستگاه خودرو در سال اجرائی شده باشد.
با توجه به روابط اقتصادی گسترده میان ایران و چین و سرمایه گذاری شرکت چری در ایران برای راه اندازی فاز دوم کارخانه، قطعا این همکاری گسترده بدون هیچ وقفه ایی ادامه خواهد داشت و رنج وسیع و متنوعی از خودروهای چینی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato