بیانیه رسمی هواوی در خصوص تقلب در اپلیکیشن های بنچمارک

بیانیه رسمی هواوی در خصوص تقلب در اپلیکیشن های بنچمارک

هفته گذشته گزارشی اختصاصی در مورد گوشی های هواوی در وبسایت Anandtech منتشر گردید که به نقل محافل خبری بدل شد؛ براساس این گزارش توان پردازشی برخی از موبایل های شرکت یاد شده در زمان اجرای اپ های تهیه بنچمارک به صورت پیشفرض بهبود داده می شود تا بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند و به بیان دیگر هواوی به تقلب در اپلیکیشن های بنچمارک متهم گردید.

به دنبال انتشار این گزارش شرکت UL Benchmarks که ابزار بنچمارک گیری ۳DMark را طراحی کرده اعلام کرد اسامی برخی گوشی های هواوی را از فهرست خود خارج می کند تا تکلیف این مساله روشن شود.

این اتفاق اما شاید در نگاه نخست غیرمسئولانه به نظر بیاید اما آنطور که به نظر می رسد رسمی همیشگی در سرزمین اژدهای سرخ است و طبق اعلام هواوی بسیاری از شرکت های چینی چنین کاری را انجام میدهند. بنابراین روشن است که اگر هواوی دست به چنین اقدامی نمی زد قطعا بازی را به رقبای هموطن خود می باخت و بخش عمده فروشش را در چین از دست می داد.

تلاش برای رفع نگرانی ها

در ادامه ماجرا هواوی وارد گفتگوهایی طولانی با شرکت طراح ابزار ۳D Mark شد تا از نگرانی کاربرانش بکاهد. در همین راستا اعلام شد که در آپدیت نرم افزاری آتی برای EMUI حالت تقویت سرعت و عملکرد به گوشی های هواوی اضافه میشود تا با اجرا شدن همه اپلیکیشن ها [و نه صرفا اپ های تهیه بنچمارک] قدرت پردازشی آنها بهبود داده شود.

دومین تولید کننده بزرگ تلفن های هوشمند در دنیا همچنین بیانیه ای در رابطه با این مساله منتشر کرده که در ادامه توجه شما را به متن این بیانیه نیز جلب میکنیم.

هواوی و شرکت UL [تهیه کننده ۳DMark] مذاکراتی جامع در خصوص موضوع بنچمارک ها با هم داشتند و به توافقی مثبت در مورد این مساله و همچنین گام های بعدی برای تداوم همکاری هایشان رسیدند.

دراین گفتگوها هواوی توضیح داد که موبایل هایش از نوعی مکانیزم مبتنی بر هوش مصنوعی برای تخصیص منابع استفاده می کنند و از آنجایی که در سناریوهای مختلف دستگاه به توان پردازشی متفاوتی نیاز دارد جدیدترین گوشی های آن از تکنولوژی های مبتکرانه ای نظیر هوش مصنوعی برای بهینه سازی تخصیص این توان بهره می گیرند تا سخت افزار بالاترین توانمندی هایش را به نمایش بگذارد و همزمان نیاز کاربر را در تمامی سناریوها پاسخ بدهد.

شرکت UL رویکرد هواوی را درک می کند با این حال اعلام نموده که با فعال شدن پیش فرض Performance Mode در موبایل ها همزمان با اجرای اپ های تهیه بنچمارک مخالف است و براساس قوانین آن عملکرد دستگاه در زمان استفاده از اپ های تهیه بنچمارک درست باید همانند دیگر اپ ها باشد.

هواوی نیز ضمن احترام به حقوق کاربرانش مبنی بر نوع استفاده از تلفن های همراهشان بنا دارد که دسترسی آزاد کاربران به Performance Mode را در نسخه بعدی رابط کاربری خود موسوم به EMUI 9.0 فراهم نماید؛ به این ترتیب کاربران میتوانند تصمیم بگیرند که چه زمانی از بیشینه توان دستگاه های خود بهره بگیرند.

هواوی و UL همچنین صحبت هایی در مورد متدهای تست بنچمارک رایج با یکدیگر داشتند و از اقدام صنعت برای توسعه استانداردهای بنچمارک گیری که به بهترین نحو پاسخگوی نیاز کاربران باشد نیز قدردانی خواهند کرد.

در انتها لازم است اشاره کنیم که طبق توافقات صورت گرفته میان این دو شرکت به محض فراهم شدن دسترسی کاربران به Performance Mode در نسخه تازه رابط کاربری هواوی، اسامی گوشی های این شرکت مجددا به فهرست ۳DMark اضافه خواهد شد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato