کدام کشورها از آیفون دو سیم کارت پشتیبانی می کنند

کدام کشورها از آیفون دو سیم کارت پشتیبانی می کنند

یکی از قابلیت هایی که آیفون های ۲۰۱۸ برای اولین بار به آن مجهز شدند پشتیبانی از ۲ سیم کارت بود. با این که ممکن است این موضوع خبر خوبی باشد اما تنها برخی از کشورها از آیفون دو سیم کارت پشتیبانی خواهند کرد.

کاربران آیفون های جدید که در چین زندگی می کنند می توانند نسخه هایی از این گوشی را خریداری کنند که قابلیت نصب دو سیم کارت فیزیکی دارند. اما در کشورهای دیگر تنها آیفون هایی با پشتیبانی از eSIM عرضه خواهند شد.

eSIM که هنوز توسط اپراتورهای محدودی پشتیبانی می شود فناوری است که نیازی به استفاده از سیم کارت های معمول ندارد. به عبارتی گوشی های مجهز به آن دارای چیپی داخلی هستند که کار همان سیم کارت را می کند. مزیت eSIM این است که فضای کمتری را در گوشی اشغال می کند و در عین حال اپراتورها می توانند اطلاعات روی آن را بازنویسی کنند.

اما این آیفون های دو سیم کارت به یک درگاه سیم کارت فیزیکی مجهز هستند و در کنار آن از eSIM برای سیم کارت دوم پشتیبانی می کنند. ۱۰ کشوری که از آیفون دو سیم کارت پشتیبانی می کنند اتریش، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هند، اسپانیا، بریتانیا و ایالات متحده هستند. البته اشاره شده که اپراتور اسپرینت و برخی اپراتورهای کوچکتر در آمریکا پشتیبانی از eSIM را ارائه نمی دهند.

اپل پیش از این هم از سیم کارت های الکترونیکی در دستگاه های خود بهره برده بود. اپل واچ سری ۳ به این فناوری مجهز شده بود و از مدت ها پیش شایعاتی در مورد پشتیبانی آیفون ها از دو سیم کارت مطرح شده بود.

انتظار می رود در آینده اپراتورهایی که از eSIM پشتیبانی می کنند افزایش یابند. سیم کارت های الکترونیکی می توانند فرایند انتقال کاربران بین اپراتورهای مختلف را راحت تر از پیش کنند.

 

تماشا کنید: همه آنچه باید از آیفون های XS و XS Max در ۶۰ ثانیه بدانید

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato